MDT coin nedir? Measurable Data Token hakkında bilmeniz gerekenler

Veri analitiği konusunun dünya internet tarihinin en önemli ve üzerine farklı çözümler getirilmesinin düşünüldüğü şu dönemde Measurable Data Token (MDT), bu konuda kullanıcıların verilerine önem vererek onların verilerini güvende tutarak işlenmesi karşılığında kendilerine ödül verdiği bir projedir.Bu rehberimizde MDT coin nedir sorusundan başlayarak projenin ayrıntıları ve geleceğine dair bilgilere ulaşabileceksiniz.

MDT coin nedir?

Measurable Data Token (MDT), veri sağlayıcıların ve veri alıcılarının güvenli ve anonim olarak veri alışverişinde bulunabileceği blok zinciri tabanlı bir veri ekonomisi sağlamayı amaçlar. MDT token’ı, veri ürünü erişimi ve kullanıcı ödül programları için değişim aracı olarak kullanılan bir ERC-20 tabanlı bir token’dır.

Bünyesinde bulunan MyMDT Veri Cüzdanı, kullanıcıların anonim veri noktalarını paylaştıkları için ödüller kazanmalarını sağlayan, Ethereum’a dayalı merkeziyetsiz bir uygulamadır. MailTime, MeFi, Measurable AI ve RewardMe gibi uygulamalarla entegre edilmiştir.

MDT’nin veri analitiği dalı olan Measurable AI (yapay zeka), anonim işlem verilerini finansal kurumlara ve şirketlere hizmet veren tüketici içgörülerine dönüştüren alternatif bir veri sağlayıcısıdır.

2017 yılında MDT projesinin başlatılmasından bu yana ekip, MDT’yi veri paylaşımı için yeni standart haline getirmeye kendini adamıştır. MDT ekibi Hong Kong’da faaliyetlerini sürdürüyor ve 10 yılı aşkın süredir birlikte çalışmaktadır. İlk projeleri olan Talkbox’ın 2010 yılında “Girişimci Çağ” adlı bir TV şovuna ve romanına uyarlanmıştır.

Ekip, yol haritalarında ekosistemdeki senaryoları genişletmek için daha fazla kullanıcı ve veri sağlayıcıyı birbirine bağlamaya odaklanacak. Ayrıca, bireysel kullanıcılar için veri ödülleri içeren Ethereum üzerinde daha yeni uygulamalar üzerinde çalışıyorlar.

MDT coin geleceği?

Measurable Data Token (MDT) projesinde RewardMe uygulaması mevcuttur. Yaptığınız satın alma işleminde otomatik olarak ödüller kazanmanıza yardımcı olan yeni bir ödül uygulaması yöntemidir. RewardMe uygulaması üzerinden Amazon ve Starbucks gibi yerlerden yapılan işlemler sonucunda kullanıcılara coin kazandırıyor. Uygulama üzerinden in %10’unu MDT Token’a çevirebiliyor. Measurable Data Token (MDT) coin, veri analitiğinin aşırı önemli olduğu bu çağda çeşitli geliştirmeler ve fonlardan alacağı yatırımlarla daha iyi yerlere gelebilir.

Ekip teknik makalesi yani whitepaper’ında misyonlarını, “Bugün, yaptığımız her şeyden devasa miktarda veri yaratarak dijital hayatlarımızı yaşıyoruz. Büyük veri yeni petrol olarak görülüyor ama buna en çok katkıda bulunanlar bu hazineden habersiz. Kullanıcılar, ücretsiz bir uygulama veya hizmet karşılığında bilinçsizce verilerini takas eder.

Kullanıcılar verilerini kontrol edebilseydi ve değer için doğru bir şekilde ödüllendirilebilseydi ne olurdu?

Çözüm, Measuable Data Token (MDT) aracılığıyla blok zinciri teknolojisine dayalı, merkezi olmayan, şeffaf bir veri alışverişi ekonomisidir. MDT, veri sağlayıcıları, kullanıcıları ve veri alıcılarını birbirine bağlar ve veri alışverişi sırasındaki değerini belirler. MDT, bir veri ticareti için daha faydalı, şeffaf ve dürüst bir pazar sunar.” ifadeleriyle açıklıyor.

Token dağılımı şu şekilde yapılmıştır:

  • – MailTime Email Messenger Ekibi: 240,000,000 MDT
  • – Erken Yatırımcılar ve Danışmanlar: 110,000,000 MDT
  • – Kullanıcı büyüme havuzu: 150,000,000 MDT
  • – Ön satış: 150,000,000 MDT
  • – Token Dağıtım Etkinliği: 350,000,000 MDT

Ekip, bütçenin %40’ını, MDT ekosisteminin, Measurable Platform’un, MailTime Email Messenger’ın araştırma ve geliştirmesine ve açık kaynaklı bir topluluğun bakımı için ayırmıştır.

Bütçe hesaplamasının %20’si de ölçülebilir MDT ekosistemi için platform, MailTime Email Messenger sunucuları ve diğer ilişkili hesaplamalara, %10’u Bu, hukuk, güvenlik, muhasebe,insan kaynakları ve diğer ilgili yönetim giderlerine, %25’i de pazarlamaya ayrılarak MailTime Email Messenger ve MDT veri alışverişi ekosisteminin benimsenmesini genişletmeye veri sağlayıcıları, veri alıcıları ve kullanıcıları arasında ekosistemin büyümesine yardımcı olmasını sağlamak için düşünülmüştür.

MDT coin nereden ve nasıl alınır?

Maksimum arzı 1 milyar olan Measurable Data Token’ın dolaşımdaki arzı ise 676 milyon civarındadır. 13 Aralık itibariyle 56 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan MDT Coin, en yüksek fiyatını 0.8583 dolar ile 2018 yılında görmüştür. En düşük seviyesini ise yine 2018 yılında 0.001614 dolar ile yaşamıştır.

Measurable Data Token (MDT) coin, başta Binance ile Coinbase olmak üzere Mandala Exchange ve OKEx gibi borsalardan alınıp satılabiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl