Mega Metal halka arz ne zaman? Mega Metal kaç lot verir?

mega metal kaç lot verir

Bakır tel sektörünün lider üreticilerinden Mega Metal halka arz oluyor. Uzun zamandır beklenen halka arz için SPK‘dan onay geldi. Şimdi yatırımcılar merakla Mega Metal halka arzı ne zaman gerçekleşecek sorusuna yanıt aramaya başladı. Bu yazımızda Mega Metal halka arz ne zaman ve Mega Metal kaç lot verir gibi soruları yanıtlayacağız.

Mega Metal halka arzı ne zaman?

Kayseri merkezli bakır tel üreticisi Mega Metal Aralık ayının 7 ve 8’inde talep toplayacak. Yani bu Perşembe ve Cuma günü Mega Metal yatırımcıların taleplerini alacak. Mega Metal halka arzına hisse al-sat sekmesinden değil halka arz sekmesinden katılım mümkün olacak.

Mega Metal halka arz fiyatı ne kadar?

Mega Metal, Borsa İstanbul’a 28,30 TL ile merhaba diyecek. Şirket önümüzdeki hafta pay başına 28,30 TL hisse başına fiyat ile talep toplayacak.

Mega Metal borsa kodu nedir?

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden Mega Metal, #MEGMT kodu ile işlem görecek.

Mega Metal kaç lot verir?

Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Mega Metal bireysele eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek. Peki şirketin halka arzında kaç lot dağıtılacak? Mega Metal kaç lot verir sorusuna cevap verebilmek için bireysel yatırımcılara ayrılan lot sayısına bakmak gerekiyor.

Şirket halka arzda toplam 62 milyon 750 bin lot dağıtmış olacak. Onaylı izahname yayınlanmadığı için bireysel yatırımcılara ayrılan lot sayısı henüz belli değil. T

Mega Metal halka arzına Agrotech halka arzında olduğu gibi 3 milyon kişinin katılacağını varsayarsak kişi başına 25-26 lot düşecektir. Ancak garanti olsun düşüncesiyle 30 lot emir girmek daha mantıklı olacaktır. Onaylı izahnamede beklenenin dışında bir bilgi yer alırsa bu bilgi revize edilecektir.

Mega Metal halka arz geliriyle ne yapacak?

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırmasında 115. sırada kendisine yer bulan Mega Metal halka arz geliri ile büyümeye devam edecek.

Şirket, elde edeceği gelir aşağıdaki kalemlerde kullanacak:

  • %50 organik ve inorganik büyüme stratejisi
  • %30 işletme sermayesi ve hammadde temini
  • %10 borç ödeme
  • %10 yenilenebilir enerji yatırımları

Mega Metal halka arz katılım endeksine uygun mu?

Şirketin onaylı izahnamesine göre Mega Metal katılım endeksine uygun değil.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl