Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Meksika’nın en büyük bankalarından biri Bitcoin kabul etmek için çalışıyor

Meksika'nın en zengin ikinci insanı olarak gösterilen ve daha önce portföyünün yüzde 10'luk kısmını Bitcoin'de tuttuğunu açıklayan Ricardo Salinas Pliego, sahibi olduğu bankanın Bitcoin kabul etmek için çalışmalar yürüttüğünü açıkladı. Salinas ayrıca bir Dogecoin hayranına Twitter'dan "Fakir kalacaksın" yazdı.

bitcoin

Bitcoin avukatı olarak bilinen ve en büyük kripto paranın her yatırımcının portföyünde olması gerektiğini söyleyen Meksika’nın en zengin ikinci insanı Ricardo Salinas Pliego, sahibi olduğu Banco Azteca’nın Bitcoin kabul etmek için çalışmalar yürüttüğünü açıkladı.

“30 yıl boyunca elimde Bitcoin olsun istiyorum”

Toplam serveti 15 milyar dolardan fazla olan ve 2020 yılında likit olan varlıklarının yüzde 10’unu Bitcoin’de tuttuğunu açıklayan Pliego, verdiği bir röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Babam altına çok meraklıydı. Ben de öyleyim. Ancak Bitcoin altından daha iyi. Önümüzdeki 30 yılda elimde Bitcoin olsun istiyorum. Banco Azteca olarak da Bitcoin hizmeti sunmayı düşünüyoruz. Bu konuda çalışmalar yürütüyoruz. Bitcoin’in arzı 21 milyon. Tüm olay burada bitiyor. Kısıtlı arz. Bu özelliği olmayan hiçbir kripto paraya güvenmem. Ethereum da olsa güvenmem. Fiat paralar benim için dolandırıcılık.”

Dogecoin yatırımcısına “Fakir kalacaksın” dedi

Meksikalı işadamı ayrıca Twitter’dan gelen birçok mesaja da cevap verdi. Bir Dogecoin yatırımcısının, “Bir başka dolar milyarderi bana gücünden bahsediyor. Teşekkürler, ama ben Dogecoin’de kalacağım” yazması üzerine Pliego da bu kişiye, “Fakir kalacaksın, iyi şanslar” yazdı.

Michael Saylor’a da yazdı: Evet Bitcoin’e yatırım yapın

Pliego’nun röportajdaki ifadelerini yorumlayan ve “Eğer varlığınızı korumak istiyorsanız Ricardo Salinas Pliego gibi Bitcoin’e yatırım yapın” diyen Michael Saylor’a da cevap veren Pliego, “Evet Bitcoin’e yatırım yapın. Bankam ve ben Bitcoin hizmeti sunmak için çalışma içindeyiz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için beni Twitter’dan takip edin” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl