Yeni “meme coin”ler yaratarak 160 ETH kazandı: Parayı havuzlardan çekti

2021 yılındaki DOGE ve SHIB çılgınlığından sonra bu seneki PEPE coşkusu, "meme coin"ler konusunda ilginin artmasına neden oldu. Ancak dolandırıcılar da bu durumdan yararlanmayı bildiler. Bir kişi yarattığı meme coin'ler üzerinden 160 ETH toplamayı başardı.

hack (1)

Nisan ayında ortaya çıkan PEPE’nin yarattığı furya, unutulan “meme coin”lerin yeniden yüksek kâr elde edilen yatırımlar olarak görülmesini sağladı. Ancak dolandırıcılar da bu konuda boş durmadı.

Zincir üstü veri platformu Lookonchain’in takip ettiği bir hesap, “meme coin” yaratak 160 ETH’den yani yaklaşık 320 bin dolardan fazla para kazanmayı başardı.

Likidite sağlayıp sonra çekiyor

Dolandırıcıların belli bir süre likidite havuzlarına Ether sağladıkları ve yatırımlar artmaya başladıktan sonra ise havuzları boşalttıkları görülüyor.

Örnek olarak Lookonchain’in takip ettiği hesaplardan bir tanesi TOMMY adında bir meme coin yarattı. Havuza 1 ETH likidite sağlandıktan sonra ise yatırımlar artmaya başladı. Dolandırıcı 18 gün içinde 28.7 ETH’yi havuzdan çekti. Yani 1 ay bile dolmadan 30 ETH’ye yakın parayı tek bir “meme coin” üzerinden elde etmeyi başardı.

Aynı dolandırıcı başka “meme coin”ler de yarattı. KSI, ZUCK ve BILL gibi coin’lerde de aynı taktiği uygulayan bu kişi ya da kişiler, havuzlardan 140 ETH’lik likidite çektiler.

Boşaltılmayan iki havuz var

Dolandırıcının tüm bunları yaptıktan sonra 2 “meme coin” daha yarattığı fark edildi. WALTER2.0 ve GIGA2.0 adındaki coin’lerin havuzlarındaki 2 ETH’lik likidite hala duruyor. Yani coin’lerden kesinlikle almamak gerekiyor. Dolandırıcılar her an bu havuzları da boşaltabilirler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl