FOMO’ya kapılan meme coin yatırımcısı 100 bin dolarını sıfırladı

Meme coin'lerde işlem yapan bir yatırımcı, üst üste yaptığı hatalar sonucunda kısa sürede 100 bin dolar kaybetti.

Kripto para piyasasındaki meme coin çılgınlığı, fırsatı kaçırma korkusuyla (FOMO) işlem yapan bazı yatırımcıların büyük paralar kaybetmelerine neden oluyor.

Hatalar zinciriyle 100 bin doları sıfırladı

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen yeni bir meme coin olan BOBAOPPA’ya 335 bin dolar değerinde 1713 SOL yatırım yapan bir kişi, token’ın fiyatı düşünce panikle satışa yöneldi. 1713 SOL’e aldığı token’ları 1270 SOL karşılığında satan yatırımcı, çok kısa bir sürede 90 bin dolar değerinde 443 SOL kaybetti.

Yatırımcının hataları bununla sınırlı kalmadı. 9.9 SOL harcayarak MACHI adında bir başka meme coin’i daha almayı deneyen kullanıcı, bu kez tamamını kaybetti.

Token’ların arkasında tanıdık isim

Bu token’ları piyasaya süren ismin ise daha önce hakkında dolandırıcı olduğuna dair iddialar ortaya atılan ve “Machi Big Brother” adını kullanan Jeff Huang olması durumun dikkat çekici bir başka yönü.

Kripto para piyasasında kazanç hikayelerinin yanı sıra kayıp hikayeleri de azımsanamayacak kadar fazla. Uzmanlar, yatırımcıların FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) alımlarından uzak durmaları ve meme coin’ler gibi yüksek riskli alanlarda işlem yaparken daha fazla dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Kadir Yanıtla

    kripto olayi tam bir dolandiricilik. ufak ve orta buyuklukteki yatirimcilari silkelemek icin buyuk sermayederlerin buldugu bir yol.