Meme coin avcısı yatırımcıdan 171 kat kâr getiren işlem

Son dönemin en çok işlem gören kripto paraları olan meme coin'ler, bireyler dışında şirketler tarafından da alınırken, şimdi de Solana ağında çıkan her meme coin'i almaya çalışan bir yatırımcı tespit edildi. Coin'ler çıktıktan 1 dakika sonra alım yapan bu kişi, ağdaki bir meme coin'den 171 kat kâr elde etti.

2 sene önce DOGE ve SHIB ile başlayan meme coin çılgınlığı 2022’de PEPE, 2023’te ise BRC-20 token’larıyla devam etti. Solana ve Avalanche gibi diğer ağlarda da çıkarılmaya başlanan meme coin’ler, yatırımcılar kadar şirketlerin de radarlarına girmeye başladı.

Avalanche Vakfı ve Binance’in bu alandaki yatırımlarını resmen açıklaması da, işin boyutlarının nerelere varabileceğini net şekilde gösteriyor.

Çıktıktan bir dakika sonra alıyor!

Kripto para yatırımcıları ise, meme coin’lere erken para koymanın büyük kazançlar getirdiğini son dönemde iyice farkına vardılar. Bir yatırımcının, Solana ağında çıkan meme coin’lere az da olsa para koyması ve adeta bu işi bir piyango bileti alımına çevirmesi gözlerden kaçmadı.

Zincir üstü veri platformu Lookonchain’in paylaştığı bilgiye göre bu yatırımcı, Solana ağında çıkan meme coin’leri, çıktıktan hemen sonra, bir dakika içinde alıyor. Alımları ise sadece 1.23 SOL ile yapıyor.

24 saatte 27.000 dolar kazandı

Coin’lerde şansını deneyen bu kişi, son olarak bir günde 25 meme coin aldı. Her token için 1.23 SOL harcayan yatırımcı, %56’lık başarı ortalaması tutturdu. İşlemlerinin sonunda 3 token’da “rug-pull” yaşayan, 8 token’da ise para kaybeden bu kişi, WYNN adlı token’da ise 171 kat getiri sağladı ve 210 SOL elde etti.

Birkaç token’dan daha para kazanan bu yatırımcı 1 günde ve toplamda 272 SOL yani yaklaşık 27 bin doları cebine koydu.

Her şey BONK ile başladı

Solana ağındaki meme coin’ler, özellikle BONK’un 2 ayda onlarca kat değer kazanmasıyla, yatırımcıların akınına uğramıştı. Bu çılgınlık daha sonra diğer ağlara da sıçramış ve başta Avalanche ağı olmak üzere birçok zincirde meme coin’ler yaratılmaya başlanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Mehmet Emre Yanıtla

    İlk çıktığında coin nasıl nereden alınır tarif edermisin