‘Meme coin’ ile dolandıran borsa çalışanı kovuldu

Coinbase’in kısa süre önce kullanıma açtığı Ethereum ikinci katman blok zinciri Base, yoğun ilgi görüyor. Bu ilgi, dolandırıcıların da iştahını kabartıyor. Onlardan birinin en büyük merkeziyetsiz borsa Uniswap’ın çalışanı olması ise oldukça şaşırttı.

Base’de birkaç gün önce devreye alınan friend.tech adlı sosyal platformun yarattığı rüzgardan faydalanmak için FrensTech adında yeni bir meme coin çıkarıldı. Bu token’ın friend.tech’in kendisiyle bir ilgisi bulunmazken geliştiricisinin gerçek adı Allen Lin olan ve AzFlin adını kullanan bir Uniswap çalışanı olduğu anlaşıldı.

2022 yılının temmuz ayından beri Uniswap’ta çalışan AzFlin, oluşturduğu meme coin’de likiditeyi sıfırladı ve yaklaşık 26 bin dolar değerindeki 14 ETH’yi cebine indirdi.

“Desteklediğimiz ya da göz yumduğumuz davranışlar değil”

İlerleyen saatlerde konuyla ilgili Uniswap’ın kurucusu Hayden Adams’tan açıklama geldi. Adams, X hesabından yaptığı açıklamada, “Bu kişinin artık şirkette çalışmadığını bilmenizi istiyorum. Bunlar desteklediğimiz veya göz yumduğumuz davranışlar değildir.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan AzFlin ise X gönderisinde “Uniswap’tan kovuldum ama 600 yeni takipçi ve kripto Twitter’da kötü adam statüsü kazandım. Dürüst olmak gerekirse benim için nötr bir durum.” yazdı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl