BNB rekoru, meme coin furyasını BSC’ye taşıdı: Yüzde 180 arttı

Binance borsasının kendi token'ı olan BNB'nin dün akşam yeni rekor kırması Binance Smart Chain üzerindeki meme coin'leri de öne çıkarmış gözüküyor. 5 cüzdanın BSC üzerindeki WHY adlı meme coin'e yönelmeleri de dikkat çekiyor. Coin, dünden bu yana %181 yükseliş gördü.

2024 yılının ilk yarısı uzun yıllar “meme coin dönemi” olarak hatırlanacak gibi gözüküyor. Solana tabanlı BONK, WIF ve BOME ile Ethereum tabanlı PEPE, FLOKI ve MEME bu seneye şu ana kadar damga vurdu.

Ancak senenin ilk yarısı tamamlanmış olmasına rağmen meme coin’lere olan ilgi pek de azalmış gibi durmuyor. Son olarak Binance’in kendi token’ı olan BNB’nin yeni ATH yapması, BSC ağını da trader’ların yeni adresi yapmış olabilir. Bilindiği gibi ağın ödemeleri BNB ile yapılıyor. Dolayısıyla buradaki meme coin’ler de BNB’ler ile alınıyor.

%181 arttı

Zincir üstü takip firması Lookonchain’in bulguları ise 5 adet büyük BSC cüzdanının WHY adlı meme coin’i aldığını gösterdi. 5 cüzdan toplamda 779 adet BNB (yaklaşık 534 bin dolar) ile 14.9 trilyon adet WHY token aldı. Bu meme token’ların toplam değeri de kısa sürede 1.3 milyon dolara çıktı. WHY adlı meme token’ın gece saatlerinden bu yana olan yükselişi de %181’i buldu.

Nisan ayında çıkarılan coin’in son 1 aydaki yükseliş seviyesi de %500’ün üzerine çıktı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl