MenaPay, Twitch entegrasyonunu güçlendirdi

Twitch izleyicilerinden gelen talep üzerine MenaPay mobil uygulaması şimdi yeni versiyonu ile yayıncıların yanı sıra izleyicilere de hızlı bağış yapma imkânı sunuyor. MenaPay uygulamasını Twitch hesabı ile bağlayan izleyiciler ve yayıncılar, yayını izlemeye devam ederken kesintisiz bir şekilde ve saniyeler içerisinde bağış işlemlerini gerçekleştiriyor.

Oyunların gerçek zamanlı olarak izlenebilmesi için kullanılan bir platform olan Twitch’te yayıncılar, yeni nesil mobil ödeme sistemi MenaPay’in sabit kripto parası MenaCash ile bağış toplamaya başladılar.

Dijital oyun kategorisinin büyük ilgi görerek büyümesiyle birlikte dünya genelinde sayıları iki milyar 500 bine ulaşan online oyuncular için yeni fırsatlar doğmaya başladı. MenaPay artık 3 milyon 700 bin yayıncının bulunduğu Twitch platformunda mobil telefon kullanarak QR kod ile saniyeler içerisinde bağış yapılmasına olanak sağlıyor.

İzleyiciler artık yayından ayrılmadan bağış yapabiliyor

Geçtiğimiz haftalarda yayıncıların mobil MenaPay uygulamasını entegre ederek bağışlarını MenaPay ile toplamaya başlamalarının ardından, Twitch kullanıcılarından gelen yoğun talebe istinaden yeni bir geliştirme yapıldı. Artık izleyicilerde hesaplarını MenaPay uygulamasından Twitch’e bağlayabiliyor ve yayını izlemeye devam ederken saniyeler içerisinde bağışlarını cep telefonlarından kolayca yapabiliyorlar.

Gün geçtikçe daha da dijitalleşen oyun sektöründe en popüler “streaming” platformu olan Twitch ‘bağış’ kültürüyle ön plana çıkıyor. Kısa sürede dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerinden biri haline gelen Twitch’te oyuncular oyun oynarken yayın yapıp büyük kitlelere hitap eden yayıncılar ve izleyicileri blokzinciri altyapısını kullanmaya başladılar.

MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş konuyla ilgili şunları söyledi:

“Dijital dönüşümün çok hızlı gerçekleştiği oyun sektöründe önemli bir rolü olan Twitch üreticilerin emeklerinin karşılığını bağışlarla aldığı değer önerisi ile sosyal medya tüketimine farklı bir yaklaşım getiriyor. MenaPay’in JoyGame, Netmarble, Zula, Razer gibi işbirlikleri ile oyun sektöründe hızla büyümesi ve kullanıcıları tarafından ilgi görmesi üzerine Twitch’te bağış toplanmasını kolaylaştıracak geliştirmemizi geçen haftalarda hayata geçirmiştik. Fakat Twitch kullanıcılarından aldığımız yoğun talepler karşısında uygulamamızda bir geliştirme daha yaptık. Artık izleyiciler de MenaPay uygulamalarını Twitch ile entegre edebiliyor ve bağışlarını cep telefonlarından hızlıca yapabiliyorlar. Hem de yayını izlemeye devam ederken bağış işlemlerini kolaylıkla tamamlayabiliyorlar. Yenilikçi hizmetler sunma vizyonumuz paralelinde özellikle bu alanda bizim için de çok keyifli ve heyecanlı bir örnek uygulama oldu bu geliştirme.”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl