Merge güncellemesine Tether de destek verecek

Ethereum tarihinin en büyük ve en önemli güncellemesi olan Merge'e sayılı günler kala en büyük sabit coin ihraççısı şirket olan Tether'den açıklama geldi. Şirket resmi web sitesinden yaptığı duyuruyla PoS geçişini destekleyeceklerini ve Ethereum POW zincirindeki token'lara olan desteklerini durduracaklarını belirtti.

En büyük ikinci kripto para Ethereum’da madenciliğin bitmesine ve artık hisse kanıtı yani PoS sistemine geçilmesine günler kala Tether şirketinden de önemli bir destek açıklaması geldi.

“ETH PoW zinciri desteğini de sonlandıracağız”

En büyük sabit coin olan USDT’nin ihraççısı konumundaki şirket, kafa karşılıklığı ve özellikle PoS’e geçişin kötüye kullanılmaması adına bu güncellemeyi destekleyerek ETH PoW token’larına olan desteği durduracağını belirtti. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Tether şirketi olarak, DeFi projeleri ve platformlarında token’larımızın kullanıldığı göz önüne alındığında topluluk içinde her türlü bozulmaya ve kafa karışıklığına sebep olmamak adına PoS Ethereum’u destekleme kararı aldık. Bu geçişin ekosistem içinde silah olarak kullanılmaması çok önemlidir. Bu nedenle, resmi takvime uyacak şekilde PoS sistemine destek olacağız. DeFi ekosisteminin uzun vadeli sağlıklı kalabilmesi için de sorunsuz bir geçiş kritik öneme sahiptir. Tether olarak sadece PoS zinciri üzerindeki token’lara destek vereceğiz ve ETH PoW zinciri desteğini de sonlandıracağız”

Circle’a mesaj: 10 katı işlem hacmimiz var

Öte yandan USDC ihraççısı Circle şirketiyle Tether arasında birbirine mesaj verme yarışı da devam ediyor. Tether şirketi Ethereum PoS zinciri açıklamasında USDC’ye ne kadar afrk attıklarını gösteren de bazı ifadeler kullandı. Yapılan açıklamada “En yakın rakibimizin 10 katı işlem hacmine sahip sabit coin’in ihraççısı olarak, bu geliştirmeden topluluğumuza güven vermek en büyük sorumluluğumuzdur” denildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl