Merge sonrası ilk NFT için 60 bin dolar işlem ücreti ödendi

Ethereum'da Merge geçişi sorunsuz şekilde bu sabah saatlerinde gerçekleşirken, Proof of Stake sisteminde çıkarılan ilk NFT için de 36.8 ETH yani yaklaşık 60 bin 626 dolarlık işlem ücreti ödendi

Ethereum ağındaki kümülatif madencilik zorluğunu ifade eden bir ölçü olan “toplam terminal zorluğu” bugün TSİ 09:42’de, 15.537.393 numaralı blokta elde edildi ve artık ağda POS sistemine geçiş resmen tetiklenmiş oldu. Bu geçişin sadece 17 saniye sonrasında ise Hisse Kanıtı sistemindeki ilk NFT mint edildi. NFT’yi çıkaran kullanıcı ise bu işlem için 60 bin 626 dolarlık (36.8 ETH) ücret ödemek zorunda kaldı.

Kullanıcı çıkardığı NFT’sinin adını ise “The Transition” yani “Geçiş” koydu. NFT OpenSea’de satışa sunulan 100 parçalık bir koleksiyonun tek bir ürünü konumunda ve aşağıda görüldüğü gibi de bir Ethereum panda maskotuna sahip… NFT ayrıca, mint edildiği andaki zorluk seviyesi ve bir zaman damgası dahil olmak üzere Ethereum ile ilgili ayrıntıları da gösteriyor.

Twitter hesabı da açıldı

NFT’yi çıkaran kişi ise kısa sürede bir Twitte rhesabı açtı ve “İlk işlemi ben yaptım” dedi. Kullanıcı ayrıca https://thetransition.wtf/ adresinde bulunan bir de websitesi açtı ve NFT koleksiyonunu burada açıka rtırma usulü satışa sundu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl