Merge yaklaşırken Ethereum fiyatında düşüş

Ethereum'da merekla beklenen Merge güncellemesi öncesinde fiyattaki düşüş dikkat çekiyor. En büyük ikinci kripto para dün başlayan düşüş hareketiyle beraber yaklaşık 1600 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’da yatırımcılar gibi geliştiricilerin de heyecanla bekledikleri Merge güncellemesine artık 24 saatten az bir süre kaldı. Geleneksel finans medya kuruluşları dâhi Merge konusunda özel yayınlar yaparken, Ethereum fiyatındaki düşüş ise devam ediyor.

Bitcoin’in düşüşüyle beraber geldi

En büyük ikinci kripto para son 24 saatte %7’den fazla değer kaybetti. Düşüşün Bitcoin’deki aşağı gidişatla birlikte geldiği görülürken, Merge konusunda yatırımcıların geliştirmenin sorunsuz tamamlanmasını bekledikleri tahmin ediliyor. Ethereum son dönemde diğer kripto paralardan ayrışamamış ve genel gidişata paralel bir performans sergilemişti.

Dün açıklanan ABD enflasyon verileriyle beraber Bitcoin gibi “riskli varlıklar”da görülen düşüşlerden Ethereum da nasibini almıştı. Ethereum üzerindeki projelerde kilitlenen toplam varlık değeri (TVL) de son 24 saatte %5’ten fazla düşüş gördü ve 32 milyar 840 milyon dolara indi.

Merge yani Türkçesiyle Birleşme güncellemesinin yarın sabah erken saatlerde (07.00 civarı) gerçekleşmesi bekleniyor. Haberin yazıldığı dakikalara ETH yaklaşık 1600 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl