Merge yaklaşırken İsviçre’nin regüle platformundan Ethereum staking adımı

Dünyanın finans merkezlerinden biri olarak görülen İsviçre'de ülkenin regüle edilmiş kripto para platformu SEBA Bank, Ethereum staking hizmetini başlattı. Borsada Cardano, Tezos ve Polkadot stake işlemleri de yapılabiliyor.

İsviçre merkezli olan ve regüle edilmiş bir kripto para platformu konumundaki SEBA Bank, Ethereum’da stake hizmetlerini başlattığını duyurdu. Yapılan açıklamada kurumsal düzeydeki müşterilere verilecek hizmetin aylık olarak getiri sağlayacağı belirtildi.

Değişkenlik gösteren ETH kilitleme süreleri ise Merge güncellemesinin ardından ayarlanacak. Kilitlenen Ethereum’lar ise 2023’ün ikinci çeyreğinde yapılması beklenen Şangay güncellemesine kadar sistemden çekilemeyecek. Yani kilitler açılamayacak.

Bilindiği üzere Merge güncellemesinin gerçekleşmesiyle birlikte Ethereum’da madencilik tamamen sona erecek ve sistemin güvenliğini Ethereum stake eden validatörler yapacak. En az 32 ETH stake eden kullanıcıların zaten validatör oldukları biliniyordu. Banka, bu miktarda ETH kilitleyen kullanıcılar adına aktive edilmiş bir validatör yönetecek.

SEBA Bank’ın teknoloji ve müşteri çözümleri yöneticisi olan Mathias Schutz konuyla ilgili açıklamasında, “Ethereum staking hizmetlerinin başlatılması, kurumsal yatırımcıların ağ güvenliğini sağlamada da anahtar rol oynamasını sağlayacak” dedi.

Şirketin Ethereum stake’i dışında Ekim ayında başlattığı Cardano,Tezos ve Polkadot stake hizmetleri de bulunuyor. İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA) tarafından regüle edilen şirket, büyük müşterilere saklama ve kripto depolama çözümleri sunuyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl