Merkeziyetsiz borsa dYdX’e bir şans vermeniz için 3 neden

dYdX sponsorluğunda

Merkeziyetsiz finans (DeFi), akıllı sözleşmeye dayalı blok zincirlerin üzerine inşa edilen merkezi otoritelerin kontrolünde olan ekonominin aksine alternatif bir finansal alt yapıyı ifade eder. DeFi, mevcut finansal hizmetleri daha açık, birlikte çalışabilir ve şeffaf bir şekilde çoğaltan ve yenileyen protokoller oluşturmak için akıllı sözleşmeler kullanır. dYdX, algoritmik akıllı sözleşmelerle desteklenen açık, izinsiz ve sansüre dayanıklı bir merkeziyetsiz kaldıraçlı borsadır. dYdX aracılara ve merkezi finansal kuruluşlara ihtiyaç duymaz, bu sayede kullanıcılara daha düşük komisyonlarla işlem açma olanağı tanır. Bunların yanı sıra sadece kendinize ait bir cüzdanla kullanabileceğiniz dYdX, temelde 3 farklı fayda sağlar: güven, sınırların olmaması ve token kazancı.

1- Anahtarlar senin değilse, token senin değildir!

Kripto ile ilgilenip Mt. Gox hack’ini duymayan yoktur. Ne yazık ki hackerlar ve art niyetli kurumlar gelişmekte olan sektörlerin bir gerçeği ve kripto da bundan nasibini alıyor.* Ama sen almak zorunda değilsin. Merkezi borsalarda tuttuğun tokenler borsaların cüzdanlarında saklanır, bu da olası bir hack veya borsanın kripto paraları alıp gitmesi durumunda tokenlerinin de kaybolmasına sebep olur. Merkeziyetsiz borsa dYdX’i kullanıp tokenlerini kendi cüzdanında saklar, art niyetli kurumların ve hackerların tokenlerine el koymasının önüne geçebilirsin. Tekrar edelim, anahtarlar sizin değilse tokenler de sizin değildir.

2- Her an, her yerde işlem aç

Geleneksel borsaların aksine kripto borsaları 7/24 aktif olan borsalardır. Dolayısıyla her yerden, her zaman işlem yapabiliyor olmak gerekir. dYdX’i ister cebindeki mobil uygulamadan (yakında Android uygulamamız da gelecek), ister bilgisayarından dilediğin gibi kullanabilirsin. dYdX’i kullanman için merkezi borsaların aksine kim olduğunun hiçbir önemi yok. Kimliğini doğrulamadan rahatlıkla işlem yapabilirsin.

3- Ücretsiz trade yapmak çok eğlenceliyken, pozisyon açarken token kazanmak daha da eğlenceli

Bu zamana kadar işlemlerin için ne kadar komisyon ücreti ödediğini biliyor musun? Neden bütün işlemleri sen yaparken karı sadece borsa alsın ki? Merkezi borsaların aksine dYdX kullanıcılarını önemser ve onlardan $100.000 hacime kadar komisyon ücreti almaz. Eğer işlem hacmin $100.000’ın üzerinde ise sana açtığın her işlemle DYDX token kazandırır. dYdX için önemli olan kar değil komünite maksimizasyonudur.

dYdX için DeFi sadece bir iş modeli değil merkezi finans tekeline karşı bir başkaldırıdır. Merkezi finansın aksine dYdX komünitesine önem verir. Merkezi borsalar istedikleri zaman senin varlıklarını dondurabilir, el koyabilir ve hatta kaçabilirler. Sen de tokenlerine sahip çıkmak için merkeziyetsiz borsa dYdX ile işlem yapmaya başla. Finansal devrimin bir parçası ol ve aracılara para ödemeyi bırak. Düşük komisyon ücretleri ve işlem açarken token kazanmak için hemen bugün dYdX’e kayıt ol.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl