Mersin’de 4 Bitcoin hırsızı tutuklandı

Mersin'de H.M.K.'ya ait Bitcoin'leri çaldıkları öne sürülen 4 kişi polis operasyonuyla yakalandı. Şüphelilerin hesaba yeni bir SIM kart çıkararak giriş yaptıkları belirtiliyor.

DHA’dan Mustafa Ercan’ın haberine göre, Mersin’de H.M.K.’ya ait hesaptan 170 bin TL değerinde Bitcoin çaldığı iddia edilen 4 şüpheli polisin düzenlediği operasyonla yakalanarak tutuklandı.

H.M.K., hesabındaki Bitcoin’lerin eksilmeye başladığını fark etmesiyle polise başvurdu. Şikayeti değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, şüphelilerin H.M.K.’nin hesabına çok sayıda giriş yaptıkları tespit edildi.

Şifre engelini yeni SIM kart çıkararak aştılar

Şüpheliler, cüzdana giriş için gereken tek kullanımlık şifre engelini ise yeni bir SIM kartla aştı. Mağdur adına hazırladıkları sahte geçici kimlik belgesiyle yeni bir SIM kart çıkaran şüpheliler, ardından “şifremi unuttum” fonksiyonunu kullanarak mağdurun cep telefonuna tanımlı e-posta ve Bitcoin hesaplarına ulaştı.

Hesaptaki Bitcoin’leri boşaltmaya başlayan şüpheliler, takip edilmeyi zorlaştırmak amacıyla farklı hesaplara birçok transfer işlemi gerçekleştirdi.

Şüphelileri yakalamak için Mersin’de farklı adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda F.E., M.U.E., S.Ş., ve A.Ş. gözaltına alındı. Gözaltına alınanlarla beraber 5 cep telefonu, 2 SIM kart, 2 hard disk, 1 sahte geçici kimlik belgesi ele geçirildi.

4 kişi, emniyetteki sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Polis ekipleri, konuyla ilgili olarak daha fazla mağdur olup olmadığını araştırıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl