Messari’ye dev yatırım: 300 milyon $ değerlemeye ulaşacak

Kripto para odaklı veri analiz şirketi Messari'nin, firmayı 300 milyon dolar değerlemeye ulaştıracak bir yatırım almak üzere olduğu belirtildi. ABD medyasının konuyla ilgili bilgi sahibi olduğu belirtilen 2 kişiye dayandırdığı habere göre yatırımın yaklaşık 35 milyon dolar olması bekleniyor. Bu rakam, kripto veri ve analitik şirketlerine yapılan yatırımların en büyüklerinden bir tanesi olacak.

fırsat yatırım finans

Kripto para araştırma ve analiz şirketi Messari’nin, büyük bir yatırım almanın eşiğinde olduğu belirtildi. ABD medyasından The Block’un haberine göre şirketin alacağı yatırımın yaklaşık 35 milyon dolar olması bekleniyor. Yatırımın gerçekleşmesi halinde Messari, 300 milyon dolar değerlemeye ulaşacak.

Şirket en büyük yatırımını geçen sene yine Ağustos ayında almıştı. A Serisi fonlama turunda 21 milyon dolar yatırım toplanmıştı. Yatırım turuna, dolar milyarderi serbest yatırım fonu yöneticisi Steve Cohen’in sahibi olduğu ve 24 milyar dolardan fazla varlık yöneten Point72 Ventures liderlik etmişti.

“Eylül ayında verecek çok haber olacak”

Messari’den konuyla ilgili bir açıklama gelmedi ancak şirket kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis, The Block’a Twitter mesajı vasıtasıyla verdiği bilgide, Messari tarafından organize edilen Mainnet Konferansı’nda, Eylül ayında birçok yeni ürün açıklayacağız. İşte o zaman daha fazla haber vereceğiz. Şirketin paraya ihtiyacı yok. 130 kişilik bir ekibiz ve bu seviyeye yükselirken bile, yatırımcı sermayesinin bir kuruşunu bile harcamadık” dedi.

Messari’ye yapılacak bu muhtemel yatırım haberinin ise, kripto para sektöründeki “Mergers and acquisitions” yani şirket birleşmesi faaliyetleriyle yatırım aktivitelerini takip eden Dove Metrics şirketinin, Messari tarafından satın alındığının açıklanmasından 1 hafta sonra gelmesi de dikkat çekiyor.

Kripto analitik şirketlerine yatırımlar artıyor

Messari’nin bu alandaki rakipleri de son dönemde on milyonlarca dolarlık yatırımlar aldılar. Fransa merkezli Kaiko, Haziran ayında 53 milyon dolar, Dune Analytics Şubat ayında 69 milyon dolar ve Nansen ise Aralık (2021) ayında 75 milyon dolarlık fon toplamışlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl