Mesut Özil, kendi kripto parasını çıkarıyor

İngiliz medyasından The Sun‘ın haberine göre, Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Mesut Özil, bu hafta kendi kripto parasını piyasaya sürecek. İlk bilgilere göre bu kripto paranın sahipleri, Mesut Özil’in kendi markası olan M10 ürünlerinde indirim alabilecek, ayrıca onunla tanışma fırsatı elde edebilecekler. Diğer detaylar ise henüz bilinmiyor.

Özil, Cumartesi günü 26 milyon takipçili Twitter hesabından lazer gözlü bir fotoğrafını paylaşmış, “Yakında heyecan verici şeyler geliyor.” notunu düşmüştü.

Özil, kripto para dünyasıyla bir süredir yakından ilgileniyor. 32 yaşındaki futbolcu, Şubat ayında NFT tabanlı Mesut Özil avatar serisini satışa sunmuştu. Nifty Gateway’deki satış yoğun ilgi ile kısa sürede tükenmişti.

Daha önce de birçok futbolcu kendi kripto paralarını çıkarma girişimlerinde bulunmuştu. Örneğin, Japon yıldız Keisuke Honda, geçen sene KSK Honda Coin’i çıkardı. Kolombiyalı yıldız James Rodriguez de JR10 Token adında bir kripto para piyasaya sürmüştü. 2018 yılında eski İngiliz futbolcu Michael Owen da aynı yolu izledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl