Meta iş birliği metaverse token’ını fırlattı: Yüzde 600’lük artış

Ayı piyasası henüz bitmemiş olmasına rağmen bazı token'lar çok sert artış yaşayıp, tekli ralliler göstermeye devam ediyor. Son olarak Meta ile ortaklık kuran Gamium Corp token (GMM) 24 saatte yüzde 600'lük yükseliş yaşadı.

Kripto para piyasasında günün en çok yükselen token’larından biri de %600’den fazla gördüğü yükselişle Gamium (GMM) oldu. Meta ve İspanya merkezli olan uluslararası telekomünikasyon şirketi Telefonica ile yapılan iş birliği, yükselişin ardındaki en büyük sebep oldu.

Gamium projesi dün attığı tweet’le hem Meta hem de Telefonica ile üzerinde anlaşma sağlanan “Metaverse Aktivasyon Programı”nı duyurmuştu. Gamium’dan yapılan açıklamada iş birliği sayesinde Meta teknolojilerinin kullanımının sağlanacağı belirtildi ve “Seçilen startup şirketleri Meta ve Telefonica ile iş geliştirme fırsatlarından yararlanabilecekler” denildi.

AI ekibiyle birlikte çalışılacak

Gamium’un yardımcı CEO’su olan Alberto Rosas konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ortaklık sayesinde Meta’nın yapay zeka (AI) ekibiyle birlikte çalışacaklarını, bunun da kendileri için çok büyük bir tecrübe olacağını belirtti.

Binance tweet’i de üzerine geldi!

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, 10 milyondan fazla takipçisi olan Binance borsasının Twitter hesabı da “gmm” diye tweet attı. Bu tweet yatırımcılar ve takipçilerin bir bölümü tarafından “GMM” token promosyonu olarak algılandı. Ancak tweet’in anlamı sadece İngilizce “Good Monday Morning” yani “Herkese Pazartesi’den Günaydın”ın kısaltmasıydı. Yatırımcılar bu heyecanla da GMM token aldılar.

Yüzde 600’lük artış ile fiyat 0.0043 dolara kadar çıktı. GMM token haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 0.0028 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl