Meta’nın metaverse birimi Reality Labs 4 milyar dolar kaybetti

Facebook'un çatı şirketi Meta, 2023 yılı ilk çeyrek kazanç raporunu yayımlarken, rakamlar beklenmedik şekilde olumlu geldi. Hisseler kazanç raporu açıklamasının ardından %12 artarken, şirketin metaverse birimi olan Reality Labs ise 3.99 milyar dolarlık kayıp duyurdu.

Meta’nın uzun vadede büyük beklentileri olduğu Reality Labs birimi, 2023’e de kayıplarla başladı. Dün açıklanan ilk çeyrek kazanç raporunda Reality Labs’in, Meta’ya faturasının 3.99 milyar dolarlık zarar olduğu belirtildi. Reality Labs 2022 yılında da toplamda 13 milyar dolardan fazla kayıp yaşamıştı.

Artırılmış gerçeklik ile sanal gerçeklik konusunda teknoloji geliştiren Reality Labs ayrıca, ilk çeyrekte 339 milyon dolarlık da satış yaptı. CEO Mark Zuckerberg, yaptığı konuşmada bu sene içinde Reality Labs’de faaliyet kaynaklı kayıpların artabileceğini ifade etti.

Zuckerberg daha önceki kazanç raporlarında birçok kez Reality Labs’de yaşanan kayıpları “normal” olarak gördüklerini ve hedefin en az 5 yıl sonrası için konulduğunu belirtmişti.

Yapay zeka vurgusu yaptı

Zuckerberg ayrıca konuşmasında yapay zeka çalışmalarına da vurgu yaptı ve şunları söyledi:

“Meta olarak iyi bir çeyrek geçirdik. Topluluğumuz büyümeye devam ediyor. Yapay zeka konusunda yaptığımız çalışmalar işimizde ve uygulamalarımızda karşımıza doğru ve olumlu sonuçlar çıkardı. Artık ürünleri daha doğru ve hızlı şekilde çıkartabileceğimizi düşünüyoruz”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl