Meta’nın yeni Quest 3 başlık tanıtımında metaverse detayı

Meta CEO'su Mark Zuckerberg'ün Kaliforniya'da Meta'nın yeni artırılmış gerçeklik başlığı olan Quest 3'ü tanıtması büyük ses getirirken, etkinlikte metavserse detayı ise hayal kırıklığı yarattı.

Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karışık gerçeklik derken dünya, özellikle oyun ve canlı yayın konularındaki teknolojik geliştirmeleri görmeye devam ediyor. Son olarak ise Meta şirketi Meta Quest 3 adındaki yeni gözlük ve kulaklığını tanıttı.

Sadece 2 kez “metaverse” dedi

Meta CEO ve kurucusu olan Mark Zuckerberg’ün San Francisco’daki tanıtıma bizzat katılarak detay vermesi gözlerden kaçmadı. Önemli bir detay ise şirketin ismini değiştirmesine vesile olan “metaverse” terimiyle ilgiliydi. Zuckerberg, yayın gözlüğü Ray-Ban Meta’nın tanıtımı da dahil olmak üzere, etkinlik boyunca sadece 2 kez “metaverse” dedi.

Meta Quest 3’te neler var?

Meta Quest 3, Meta şirketinin 4. çıkardığı başlık olacak. Quest, Quest 2 ve Quest Pro’nun ardından çıkarılan Quest 3 için uzmanlar, “Quest 2 ile Quest Pro arasında bir yerde” yorumu yapıyor. Meta Quest 3, 10 Ekim günü piyasaya çıkacak. 128 ve 512 GB’lık olarak iki seçenek olarak sunulacak başlıklar sırasıyla 500 ve 650 dolardan satılacak. Quest 2 versiyonu ise piyasada kalmaya devam edecek. Bu başlık da son olarak 300 dolardan satılıyordu.

Diğer Quest versiyonlarında olduğu gibi burada da oyun oynamak ya da internete erişmek için herhangi bir konsol ya da bilgisayar bağlantısı gerekmiyor.

Uzmanlar, Quest 3’ün eski versiyonlarından en büyük farkının, sanal gerçeklik merkezli bir alandan artırılmış gerçekliğe geçmesi olduğunu belirtiyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl