Metamask’ten “Fazla veri topluyor” eleştirilerine cevap: Değişen bir şey yok

Metamask'in operasyonlarından sorumlu olan şirket ConsenSys yaptığı açıklama ile getirilen güncellemenin veri toplama açısından bir değişiklik teşkil etmediğini ve sadece gizlilik politikasındaki yazım dilinin değiştiğini belirtti.

Uniswap’ın ardından merkeziyetsiz cüzdan uygulaması Metamask’in de gizlilik politikasında güncelleme yapması, dün ciddi tartışmaların yaşanmasına yol açmıştı. İşlemler tamamlandığında cüzdan adresleri ve bilgisayarların kullandığı programların IP adreslerinin firma tarafından toplanıyor olması özellikle sosyal medyada çok ciddi eleştiriler almıştı.

“Hiçbir değişiklik yok”

Birçok kullanıcı bu durumun blok zinciri ve kripto para teknolojisinin gizlilik ve anonimlik ruhuna aykırı olduğunu dile getirirken Metamask’in Twitter hesbaından ise konuyla ilgili şu ifadeler yazıldı:

“Gizlilik politikamızdaki yazım dili 23 Kasım’da güncellenmiştir. MetaMask ile Infura’nın çalışma tarzında bir değişim yoktur”

Bilindiği üzere FTX’in çöküşünün ardından dünyadaki milyonlarca kripto para yatırımcısı varlıklarını borsalardan çekmeye başlamış ve Metamask gibi merkeziyetsiz cüzdanlara taşımıştı. Soğuk cüzdan satışları da rekor kırmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl