Meta’nın metaverse biriminden 2.9 milyar dolarlık zarar

Meta, 2022 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin metaverse birimi Reality Labs, ilk çeyrekte 2.9 milyar dolar zarar etti.

Meta, eski adı ile Facebook, 2022 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını yayımladı. Buna göre, şirketin metaverse‘e odaklanan Reality Labs birimi, ilk çeyrekte 2.9 milyar dolar zarar etti. Geçen senenin aynı döneminde buradan elde edilen zararın boyutu ise 1.8 milyar dolardı.

Reality Labs, 2022’nin ilk çeyreğinde 695 milyon dolar kazanç elde ederken bu miktar, 2021’in ilk çeyreğinde 534 milyon dolar seviyesindeydi.

Meta, 2022’de toplam giderlerin 87 ila 92 milyar dolar olmasını bekliyor. Bu harcama artışının Facebook’un uygulama ailesi ve Reality Labs’ten kaynaklanacağı belirtildi. Bununla birlikte 2022’nin ilk çeyreğinde toplam gelir 27.9 milyar dolara çıktı. Bu rakam, geçen senenin aynı döneminde 26.1 milyar dolardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Fransa Cumhurbaşkanı Macron’dan Web 3 ve Metaverse açıklamaları

Reality Labs, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçekliğe odaklanan bir Meta birimi. Şirket, Reality Labs aracılığıyla bu alanlar üzerine ürün ve hizmet geliştiriyor. Bu çalışmalar, dünya çapında 12 ayrı Reality Labs araştırma tesisiyle gerçekleştiriliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl