Japon şirketinden MicroStrategy adımı: Bitcoin aldılar

Japonya'da Web3 ve metaverse odaklı faaliyetler yürüten ve halka arz olmuş bir yatırım şirketi konumundaki Metaplanet firması, 1 milyar yen (6.5 milyon dolar) değerinde Bitcoin aldığını duyurdu. Gelişmenin ardından şirketin Japon borsasındaki değerinde yüzde 90'lık artış görüldü.

Son dönemde kripto para alanında olumlu gelişmelerin yaşandığı Japonya’da bir şirket, MicroStrategy’nin izinden gitmeye başladı ve Bitcoin alımı yaptı. Metaverse ve Web3 konularında faaliyetleri bulunan Metaplanet adlı firma 6.5 milyon dolar değerde Bitcoin aldı.

Şirketin yaptığı açıklamada, “Bugün finansal stratejimizde büyük bir değişiklik yaptığımızı duyurmuktan ve ana varlığımız olarak Bitcoin’i seçtiğimizi açıklamaktan mutluluk duyuyoruz” denildi. Yapılan alıma destek olan ve katılım sağlayan şirket ve bireysel yatırımcılar arasında kripto para dünyasının yakından bildiği Sora Ventures, UTXO Management ve Mark Yusko da bulunuyor.

Sora Ventures kurucusu olan Jason Fang, Metaplanet şirketi için, “Asya’nın ilk MicroStrategy’si” tanımlamasını yaptı ve “Japon vatandaşlarının Bitcoin’e olan yatırımlarını artıracak bir gelişme” ifadelerini kullandı.

MicroStrategy şirketinin kurucusu olan Michael Saylor, daha önceki birçok açıklamasında şirket ve ülkelerin de koruma stratejisi olarak Bitcoin almaları gerektiğini söylemişti. Saylor, Elon Musk2ın Bitcoin alması konusunda kendisinin onu ikna ettiğini de söylemişti.

Japon firmasının açıklamasının ardından firmanın hisse senetlerinde yüzde 90’dan fazla artış olması da dikkat çekti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl