Metaverse şirketi Animoca Brands’in CEO’su da Hong Kong Web3 görev gücünde

Sandbox projesinin arkasında olan ve son dönemde özellikle Uzakdoğu bölgesinde yaptığı yatırımlarla bilinen Animoca Brands'in kurucularından olan Yat Siu, Hong Kong'da açıklanan Web3 görev gücünün 15 üyesinden biri oldu.

Son 1 yılda kripto paralar konusunda olumlu adımlar atan ve Bitcoin ile Ethereum ETF’lerini de onaylayan Hong Kong’da açıklanan görev gücündeki üyeler birbir ortaya çıkmaya başladı.

Maliye bakanına bağlı olarak çalışmalarda bulunacak olan Hong Kong Web3 Görev Gücü’ndeki 15 kişilik üye isimden birisinin de Animoca Brands CEO’su Yat Siu olduğu belirtildi. Animoca Brands’in resmi Twitter hesabı da bu bilgiyi doğruladı. Animoca şirketi ABD’li birçok VC’den yatırım alması ve metaverse projesi Sandbox’ın arkasında bulunmasıyla biliniyor.

Görev Gücü’nde yer alacak olmasıyla ilgili konuşan Yat Siu şunları söyledi:

“Bu grubun içinde yer aldığım için mutluyum. Hong Kong kripto paralar konusunda çok önemli adımlar atıyor. Bu görev gücü Hong Kong’un kripto, Web3 ve metaverse konusunda nasıl yol aldığını ve olgunlaştığını net şekilde gösteriyor. Bu görev gücü sadece Hong Kong değil, küresel çapraki regülasyonların ve blok zinciri teknolojilerinin ilerlemesine etki edecektir Olumlu şekilde dokunacaktır”

1 Temmuz itibarıyla görevine başlayan gruptaki üyelerin devlet içinde hiçbir resmi görevi bulunmayacak ancak üyeler direkt olarak bakan ve diğer devlet yetkilileriyle de iletişim kurabilecekler.

Görev gücünün ilk etaptaki çalışma süresi 2 yıl olarak belirlenmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl