Trilyon dolarlık varlıkları yöneten şirketten metaverse fonu

Yönetimi altında 1.5 trilyon dolarlık varlık olan ve 20'den fazla ülkede ofisleri bulunan ABD'li varlık yönetim şirketi Invesco, küresel olarak ekosistem genelinde çeşitli şirketlere yatırım yapacak Invesco Metaverse Fonu'nu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Gittikçe adını daha fazla duyurmaya başlayan metaverse evreni için yapılan yatırımlar artıyor. ABD merkezli varlık yönetim firması Invesco, metaverse odaklı fonunu piyasaya sürecek.

Citywire’ın haberine göre, Lüksemburg’da kayıtlı olan şirket yedi önemli alana odaklanacak. Bu yedi alan; yeni nesil işletim ve bilgisayar sistemleri, metaverse’e erişim sağlayan donanım ve aygıtlar, hiper bağlantı için ağlar, yapay zekâ ile geliştirilen sürükleyici platformlar, blok zinciri, birlikte çalışabilirlik için değişim araçları, reel ekonominin dijitalleşmesini kolaylaştıran hizmetler şeklinde sıralanıyor.

Her ikisi de İngiltere merkezli Asya ve Gelişmekte Olan Piyasalar Hisse Senetleri ekibinin bir parçası olan fon yöneticisi Tony Roberts ile fon yöneticisi yardımcısı James McDermottroe’nun, yeni fonu birlikte yöneteceği kaydedildi.

Dünyanın en büyük blok zinciri EFT’ini piyasaya sürmüştü

Invesco, dünyanın en büyük blok zinciri ETF’ini Mart 2019’da Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda piyasaya sürmüştü. Öte yandan geçen yıl Eylül ayında, bir dizi kripto para birimi bağlantılı ETF geliştirmek için Galaxy Digital ile ortaklık kurmuştu.

1.6 trilyon dolarlık potansiyel

Fon yöneticisi Roberts, sanal ve artırılmış gerçekliğin 2030 yılına kadar küresel ekonomiye 1.6 trilyon dolarlık destek sağlama potansiyelinin olduğunu öne sürdü.

Roberts ayrıca, metaverse’in eğlence uygulamaları giderek daha çok benimseneceğini vurgularken sağladığı karşılıklı bağlantının sağlık, lojistik, eğitim ve spor gibi çeşitli sektörlerde muhtemel bir dönüştürücü etkiye sahip olacağını belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl