Metaverse projesi Radio Caca (RACA) nedir?

Radio Caca sponsorluğunda

Radio Caca (RACA coin), Maye Musk Mystery Box (MPB) NFT’nin özel yöneticisi ve the USM Metaverse için yönetişim token’ıdır.

USM, aynı Decentraland stiline sahip bir MMO 3D Mapping Metaverse’dir. Ancak, kullanıcıların gezegenin içinde ve çevresinde dinamik olarak yakınlaştırıp uzaklaştırabilecekleri gerçek bir 3 boyutlu gezegen kurulacaktır. Bu özellik, dünya çapında kripto oyun pazarında gösterilen ilk özelliktir.

Radio Caca, Ekim 2021’de BSC’de “Metamon”u piyasaya sürdü. Bu, RACA’nın AXIE Infinity’de “AXS” rolünü oynadığı bir Oyna Kazan (Play to Earn) oyunudur. Metamon oyunu daha sonra Universal Metaverse’e (USM) aktarılacaktır.

Maye Musk’ın resminin basıldığı Matrix Plus Box (MPB), NFT ve DeFi+GameFi aracının özel yöneticisi olmakla birlikte 2022 yılının ilk çeyreğinde hayata geçmesi planlanan USM Metaverse evreni projesinde benzersiz avantajlara sahip olacaktır.

USM Metaverse nedir?

Metaverse, tüm sanal dünyaların, artırılmış gerçeklik ve İnternet’in toplamı da dahil olmak üzere, neredeyse geliştirilmiş fiziksel gerçeklik ve fiziksel olarak kalıcı sanal alanın yakınsamasıyla oluşturulan kolektif bir sanal paylaşılan alandır.

USM, MMO 3D Mapping Metaverse’dir ve Tencent ve Roblox yapımlarında bulunan 10 yıl tecrübeli arka plan oyun geliştiricileri tarafından 2 yıllık bir geliştirme çalışmasına dayanmaktadır. 10 yılı aşkın oyun geliştirme tecrübesine sahip bir ekip tarafından geliştirilmeye devam edilmektedir. 2022 yılının ilk çeyreğinde erişime açılması planlanan bu evren için “çağımızın yeni interneti” benzetmesini yapmak mümkündür.

Arttırılmış gerçekliğe dayanarak hazırlanan bu evrende günlük hayatta yaptığımız her şeyi yapabileceğiz. İçerisinde birbirinden farklı eyaletler bulunan, her eyaletin kendi içerisinde farklı bir dünya olduğu bu evrende seyahat edilebilecek, arsa satın alınabilecek ve hatta o arsaların üzerlerine konser alanları, AVM’ler, iş merkezleri inşa edebilecek farklı kişilerin temsil ettiği karakterlerle etkileşim içerisinde bulunabileceğiz. Tanıdığımız biriyle USM’de buluşup kahve içebilecek hatta Dünya’nın uzaktan çalışma metoduna aşina olduğu bu dönemde iş toplantılarının dahi USM evreninde gerçekleştirileceğine tanık olacağız. Bu evrenin potansiyelini daha iyi idrak edebilmek adına “Ready Player One” ve “Free Guy” isimli yapımlar örnek niteliği teşkil edecektir.

USM içerisinde yer alacak bazı evrenler şu şekildedir: Musk USM, CZ State, Metamon State, Bake State. İlk aktif olacak eyalet olan Metamon eyaletine yazımızın sonraki bölümünde değinilecektir. Sayılan eyaletlere ek olarak birçok ünlünün ismini taşıyan eyaletler de ilerleyen zamanlarda marketing projeleri kapsamında duyurulacaktır.

26 Ağustos’ta Radio Caca (RACA coin), ‘Bir Sonraki İnternet Metaverse mi?’ konulu bir panele ev sahipliği yaptı. Bu panelde USM Pazarlama başkanı Vitaliy Tyan, Maye Musk ve CZ ile USM Metaverse konseptini ve vizyonunu paylaştı.

Radio Caca (RACA coin), Binance Smart Chain tarafından en iyi projeler arasında gösterildi.

USM Metaverse’de yer alacak mini oyun Metamons Island yayınlandı. İlk Play to Earn oyununun erken oyuncularına yüksek oranda kazanç sağlaması bekleniyor.

https://www.radiocaca.com/#/metamon

Radio Caca NFT market, toplu NFT satın alımı imkanı veren Erc-1155 protokolünü destekleyen BSC ağındaki ilk NFT market olarak dikkat çekiyor. Bu özelliğin ETH ağında muadili OpenSea olarak karşımıza çıkıyor. RACA coin NFT alıp satmak için kullanılabiliyor.

https://market.radiocaca.com/#/drops

Onlarca seçeneği ve sürekliliği sayesinde NFT farming seçenekleri sunan RACA coin toplam arzının %40’a yakını kilitlenmiş durumda. (128 milyar RACA coin)

https://www.radiocaca.com/#/v2/farms

Radio Caca (RACA coin) sosyal medya kanalları:

Twitter: https://twitter.com/RadioCacaNFT
Telegram: https://t.me/RacaTurkish
Medium: https://radiocaca.medium.com/

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl