Metaverse’e de giren Singapur’un en büyük bankası DBS, kripto hizmetlerini genişletiyor

Geçtiğimiz haftalarda Metaverse uygulaması Sandbox'tan arazi alan ve kripto ve dijital hizmetlerde 300 bin varlıklı müşteriyi daha bünyesine katmayı hedeflediğini duyuran Singapur'un en büyük bankası konumundaki DBS, akredite müşterilerine olan kripto hizmetini daha da genişlettiğini açıkladı.

dbs

Singapur’un en büyük bankası olarak kabul edilen DBS Group Holdings, sadece özel üyelerinin işlem yapabildiği dijital borsasına olan erişimi daha da genişletti. DBS’ten yapılan açıklamada bu adımın varlıklı müşterilerin her geçen gün daha fazla artan talepleri doğrultusunda geldiği belirtildi.

Bu yeni adımla DBS Treasures üyesi olan akredite müşteriler Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethererum ve XRP işlemleri yapabilecekler. İşlemler DBS Digital Exchange yani dijital borsa üzerinden yapılacak. DBS’in akredite müşterisi olabilmek için banka müşterisinin en az 246 bin dolarlık varlığı bulunması gerekiyor.

100 bin DBS müşterisi bu dijital borsada en az 500 dolarlık yatırım yapmak zorunda… Daha önce bu hizmet sadece kurumsal müşterilere, aile ofislerine ve DBS Özel Bankacılık üyelerine açıktı. Ancak bankanın açıklamasına göre müşterilerden gelen youn talep bu hizmetin diğer segmentlere de genişletilmesini sağladı.

Alınan Bitcoin adedi 4 kat arttı

Bilindiği üzere Singapur’un en büyük bankasını konumundaki DBS geçtiğimiz günlerde metaverse platformu Sandbox’tan da bir arazi almış ve buradaki yatırımlarını sürdüreceğini duyurmuştu. Bu sene Nisan ile Haziran aylarında bankanın dijital borsasındaki işlem hacmi de iki kat artarken, şirketten yapılan açıklamada da son 1 senede borsa aracılığıyla alınan Bitcoin adedinin de 4 kat arttığı bilgisi verilmişti.

Tüm bu olumlu gelişmelere rağmen Singapur Para Otoritesi ise daha önce yaptığı açıklamalarda perakende müşterilerin kripto para yatırımlarının zorlaştırma yoluna gideceğini açıklamıştı. Para Otoritesi, dünyadaki muadillerine kıyasla kripto para şirketlerine en zor lisans veren kurum olarak da biliniyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl