‘Big Short’ Michael Burry: Enflasyon zirveyi gördü bile…

2000'li yılların başı ve 2008'de yaptığı emlak sektörü tahminleriyle bir servete kavuşan ve kripto paralar hakkında da sürekli eleştirilerde bulunan Michael Burry'den enflasyon yorumu geldi.

‘Big Short’ filminde hayatı anlatılan ve Temmuz ayında “Artık yükseliş yolunda olabiliriz” diyen Mcihael Burry bu kez de enflasyon hakkında konuştu.

“Yeniden para basacaklar”

1.2 milyon takipçili hesabından bir tweet’lik yorum yazan Burry, enflasyonda zirvenin görüldüğünü ancak büyük döngüdeki zirvenin ise henüz gelmediğini belirtti:

“Enflasyon zirve yaptı. Ancak bu zirve, içinde bulunduğumuz döngüdeki son zirve değildi. Bundan sonra büyük ihtimalle TÜFE’de aşağı yönlü gidiş olacak. Muhtemelen 2023’ün ikinci yarısında negatif olacak. Ayrıca ABD de, her anlamda resesyona girecek. Fed, faiz artırımlarını bitirecek. Hükumet para basmaya başlayacak. Sonra yeniden enflasyonun hızla artmaya başlayacağını göreceğiz. Bunu düşünmek çok da zor değil”

Burry, kasım ayında attığı bir tweet’te de Ne kadar ‘short’ pozisyonda olduğumu tahmin bile edemezsiniz” demişti ve o dönem daha fazla düşüş beklentisi imasında bulunmuştu.

Burry, 200’li yılların başında emlak piyasasının büyüyeceğini tahmin etmiş ve o döneme göre kimsenin beklemediği gelişmeleri önceden bilmeyi baaşrmıştı. 2008’de ise o dönem zaten şişmiş olan emlak balonunun patlayacağını belirten Burry, yine ciddi bir servet elde etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl