2008 krizini bilen isim, biri hariç tüm hisselerini sattı

2008 krizini tahmin etmesiyle şöhret ve servet kazanan fon yöneticisi Michael Burry, elinde sadece bir hisse senedi bıraktı, diğerlerini sattı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan açıklamaya göre, 2008 krizini tahmin etmesiyle büyük şöhret elde eden ve ünlü “The Big Short” filminde hikayesi anlatılan Michael Burry, biri hariç, elindeki tüm hisseleri sattı.

Burry’nin varlık yönetim şirketi Scion Asset Management, geriye sadece ikinci çeyrekte satın aldığı 3.3 milyon dolar değerinde 500 bin Geo Group hissesi bıraktı.

Apple, Meta, Alphabet… Hepsini sattı

Scion’un portföyünde, bir önceki çeyrek dönemin sonu itibari ile 165 milyon dolar değerinde 11 ayrı şirketin hissesi vardı. Bu şirketler arasında Apple, Warner Bros. Discovery, Meta Platforms ve Alphabet de vardı.

Burry’nin hissesini elinde tuttuğu tek şirket ise dünyanın en büyük ikinci özel hapishane şirketi. Grubun yaklaşık 100 bin yataklı 100’den fazla özel hapishane ve ruh sağlığı tesisi bulunuyor. Şirket; ABD, Kanada, Avustralya ve Güney Afrika’da faaliyet yürütüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – ABD “roketçi kripto influencer’ları” konuşuyor

Burry, hafta sonu Twitter’da teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksinde üçüncü çeyreğin başından bu yana görülen yüzde 18’lik artışın yerini düşüşe bırakabileceğini iddia etmişti.

Fon yöneticisi, geçen sene Elon Musk’ın Tesla’sı ve Cathie Wood’un Ark Innovation fonuna karşı pozisyon açması ve büyük yükselişten önce GameStop’a yatırım yapmasıyla da dikkatleri üzerine çekmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl