Michael Saylor: Bitcoin altını yutacak

Bugün yaptığı açıklamayla elindeki Bitcoin sayısı 205 bin adede ulaşan MicroStrategy şirketinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, katıldığı bir programda hem yeni alımlarını hem de Bitcoin hakkındaki görüşlerini aktardı. Saylor, "Bitcoin para olmak zorunda değil. Onunla kahve almak zorunda değilsiniz. Bitcoin dijital mülktür, emlaktır ve şu anda altınla yarışıyor. Onu da yutacak" dedi.

MicroStrategy şirketinin kurucusu ve Bitcoin maksimalisti Michael Saylor, bir kez daha çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Saylor, ABD medyasından CNBC’deki Squawk Box programına çevrim içi olarak katıldı ve yaptıkları son alımlarla ilgili soruları yanıtladı.

“Kimse binasının bir bölümün satıp kahve almıyor!”

MicroStrategy olarak kendilerini Bitcoin geliştirme şirketi olarak yeniden markalaştırdıklarını belirten Saylor, Bitcoin’in bir para birimi olmak zorunda olmadığını kaydetti:

“Borç tahvilleri vasıtasıyla kaldıraçlı şekilde Bitcoin üzerinden gelir elde edebiliyoruz. Bitcoin’den daha iyisi yok. Bir, ‘En iyi ikinci…’ daha yok. Son alımlarımızın büyük bölümünü hafta sonu yaptık. Bunu başka bir varlıkta bu kadar basit şekilde yapamazsınız. Bitcoin dijital para da değil. O dijital bir mülk, emlak. Hiçbir zengin zaten, binasının bir bölümüyle kahve alamamaktan şikayet etmiyor. Aynı şey Bitcoin için de geçerli… Dolayısıyla Bitcoin bir para birimi olmak zorunda değil. Bitcoin şu anda altın ile yarışıyor ve onu yutacak. İleride de, orta sınıf insanların airbnb alarak bir gelir elde etmek istemesinin yerini alacak”

Saylor ayrıca Bitcoin ve kripto paraların yasak olduğu Çin için de, “Bitcoin bir dijital emlak olduğu için, sizin bir eve, bir binaya sahip olabileceğiniz her ülkede elbet onaylanacaktır. Çin, Avrupa, ABD… Fark etmez” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl