Michael Saylor: Bitcoin 100 kat artabilir, dominans yüzde 80 olabilir

MicroStrategy'nin Bitcoin maksimalisti kurucusu olan Michael Saylor, SEC'nin kripto operasyonları sonucunda çok az sayıda coin'in ABD borsalarında listelenmeye devam edebileceğini ve Bitcoin dominansının da %80'e ulaşabileceğini söyledi. Saylor ayrıca fiyatın önce 10 katlık bir yükseliş yaşayacağı ve daha sonra o bölgeden bir 10 kat daha yükselebileceği iddiasında bulundu.

2020 yılının ağustos ayında kurucusu olduğu şirket MicroStrategy’nin Bitcoin alımlarıyla büyük ses getiren ve popülariteye ulaşan Michael Saylor, ABD medyasından Bloomberg’e konuştu.

“Fiyat 100 kat artabilir”

Coinbase ve Binance’e açılan davalar nedeniyle birçok kripto para ve token’ın yatırım sözleşmesi statüsünde sayılabileceğini dile getiren Saylor, Bitcoin dominansıyla da ilgili iddialı bir tahmin yaptı:

“Tüm endüstri en sonunda Bitcoin ve birkaç PoW coin’ine indirgenmiş olacak. Bitcoin fiyatı buradan önce 10 kat, daha sonra o bölgeden bir 10 kat daha artabilir. Dominans da yüzde 80’e ulaşabilir. Bitcoin bu endüstrinin tek legal dijital emtiasıdır. Regülatörler, dijital emtiaların kripto borsalarında listelenmesini istiyor. Bu yüzden dediğim gibi dominans sert şekilde artacaktır. Bugüne kadar herkes bir sonraki Bitcoin’in hangisi olacağını düşündü. Ama bugün herkes farkına varmaya başladı ki, bir sonraki Bitcoin, yine Bitcoin olacak”

Yüzde 50’ye dayandı

Bilindiği üzere Bitcoin dominansı boğa sezonları dışında, fiyat düşse de, artasa da altcoin’ler karşısında genelde artıyor. Ayı sezonlarında yaşanan her oynaklık, altcoin’lerin daha da erimesine yol açıyor.

SEC’nin açtığı davalar ve kripto paralara karşı başlattığı büyük savaş, Bitcoin dominasyonunun da kısa sürede %44’ten 49’a çıkmasına neden oldu.

SEC başkanı Gary Gensler, Bitcoin dışında kalan coin’lerin büyük çoğunluğunun yatırım sözleşmesi statüsüne girdiğini ve bu yüzden projelerin SEC’ye kayıt olmaları gerektiğini iddia ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl