Michael Saylor’dan Bitcoin yorumu: Artık gerçek bir yatırım olarak tanınıyor

MicroStrategy kurucusu Michael Saylor, Bitcoin'deki son yükselişleri değerlendirdi. En büyük kripto paranın dünya çapında bir yatırım sınıfı olarak tanınmaya başladığını dile getiren Saylor, "Sorumlu bir yatırımcının portföyünde her türlü olması gereken bir varlık… Zamanla bu anlamdaki korkular daha da azalacaktır" dedi.

2020 yılının ağustos ayında finans çevrelerini ve kripto para dünyasını şaşırtan bir kararla Bitcoin almaya başlayan ve bugün elinde 200 bine yakın Bitcoin bulunan MicroStrategy’de kurucu ve yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, son yükselişleri değerlendirdi.

Saylor, Bitcoin’in artık tüm dünya tarafından tanınan, bilinen ve güvenilen bir varlık sınıfı olduğunu ifade ederken yükselişleri ise ETF’lere olan talebe bağladı. Saylor’ın CNBC’deki röportajında söyledikleri şu şekilde:

“Artık gerçek bir varlık sınıfı olarak görülüyor”

Yaşanan tüm bu yükselişler, Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak görülmeye, tanınmaya başladığının işareti diye düşünüyorum. Şu anda dünyanın en popüler yatırım varlığı… Hem yeni hem dijital hem de kimsede olmayan özellikleri var… Ayrıca küresel çapta işlem görüyor. Geleneksel finansa, savaşlara, krizlere, ülkelere, tedarik zincirlerine ya da şirketlere ve onların çalışanlarının hareketlerine bağlı değil. Dolayısıyla sorumlu bir yatırımcının portföyünde her türlü olması gereken bir varlık… Zamanla bu anlamdaki korkular daha da azalacaktır.

“Bu yükselişi ETF’ler sağlıyor”

10 yıldır bu ETF’leri bekleyenler vardı. En sonunda ana akım yatırımcılar da Bitcoin’e erişebiliyorlar. Fiyat yükselişinin arkasında da bu var diye düşünüyorum. Bunun öncesinde para, vadeli piyasalar MicroStrategy ve diğer Bitcoin madencileri gibi hisselerde dolaşıyordu. Ancak şimdi insanlar ETF’lerle birlikte Bitcoin’e olan talebin, madencilerin satışlarından gelen doğal arzın 10 katından daha fazla olduğunu görmeye başladılar.

“Bitcoin ağının büyümesi için de çalışacağız”

Şirketimizin Bitcoin stratejisinin başarısı bizim artık onu bir ‘Bitcoin geliştiricisi şirket’ olarak adlandırmamıza neden oldu. MicroStrategy şu anda dünyanın en çok Bitcoin tutan halka arz olmuş şirketi konumunda bulunuyor. MicroStrategy kendi mali yapısını, bir yatırım fonuna oranla, ki ETF’ler öyledir, çok daha esnek şekilde yönetebilen bir firmadır. Sonuç olarak biz yazılım geliştireceğiz, nakit akışı sağlayacağız ve hissedarlarımız için daha fzla Bitcoin topalama stratejimizi sürdüreceğiz. Ve ayrıca Bitcoin ağının büyümesi için de çalışacağız.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl