MicroStrategy ve Michael Saylor mahkemeyle anlaşmaya gitti

Michael Saylor ve onun kurucusu olduğu Bitcoin şirketi MicroStrategy aleyhine 2022'de açılan "vergi kaçırma" davasında anlaşma yolu seçildi. Saylor ve MicroStrategy, 40 milyon dolar ceza ödeyecek.

ABD’nin Columbia bölge savcısının MicroStrategy ve Michael Saylor’a karşı açtığı “vergi kaçırma” davası anlaşmayla sonuçlandı. Saylor ve onun kurduğu yazılım şirketi toplamda 40 milyon dolarlık ceza ödeyecek.

“Saylor ve MicroStrategy eyaleti dolandırdı”

Karar sonrasında konuşan bölge başsavcısı Brian L. Schwalb sert ifadeler kullandı ve “Saylor ve şirket yıllar boyunca hem eyaleti hem de bu eyaletin yaşayanları olan insanları dolandırmıştır. Saylor, vergi ödemelerini yapmamak için bir sistem geliştirmiş ve hatta bununla övünmüştür. Saylor kendi sistemini açık şekilde yakınlarına ve arkadaşlarına da önermiştir” dedi.

Savcılık, Saylor’ın yıllarca eyalet gelir vergisi şartı bulunmayan Florida’da yaşadığını belirttiğini ancak buna rağmen Washington’da yaşamaya devam ettiğini ve verdiği yanlış bilgiler için de MicroStrategy şirketini kullandığını iddia ediyordu. İddialar, Saylor’ın 25 milyon dolarlık vergi kaçırdığını belirtiyordu.

“İtiraz etmeye devam ediyorum”

Mahkemeyle anlaşmaya varan Saylor ise yanlış bir şey yapmadığını söyleyemeye devam etti ve “Bu dava ilk açıldığında da söyledim. Ben 2012’de Florida’ya taşındım ve orada yaşıyorum. Bugün de hala evim oradadır. Hiçbir zaman Columbia bölgesinde ikamet etmedim. İddiaları reddediyorum” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl