Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Michael Saylor: Bitcoin nereye düşerse düşsün üzerimde satış baskısı oluşmaz

Bitcoin alımlarına durmadan devam eden MicroStrategy şirketinin CEO'su Michael Saylor, en büyük kripto paranın fiyatının ne kadar düştüğünün kendisi için bir önemi olmadığını ve hiçbir şekilde satış baskısı hissetmediğini söyledi. Saylor, "Büyük teknoloji şirketlerini kuranlara bakın, hiçbiri fırtınalı dönemlerde hisselerini satmamıştır" dedi.

Geçen sene Ağustos ayında 200 milyon dolarlık Bitcoin alarak sesini duyuran MicroStrategy şirketi yaklaşık 1 senedir alımlarına devam ediyor ve şu anda tuttuğu BTC’lerin sayısı 100 bini de aşmış durumda.

Bitcoin destekçisi olan ve kişisel olarak da düzenli olarak Bitcoin alan şirket CEO’su Michael Saylor da, Bitcoin fiyatı ne kadar düşerse düşsün, bu durumun kendisinde bir satış baskısı oluşturmayacağını söyledi.

“Benimsenme süreci en fazla 10 yıl alır”

Bitcoin’in adaptasyonunu, elektrik ve ateşin insanoğlu tarafından kullanılmaya başlanmasına benzeten Saylor şu ifadeleri kullandı:

“İnsanoğlunun ateşi bulması ve ne işe yaradığını anlaması 100 bin yılı buldu. Elektrik için de 20-30 yıl. Ben Bitcoin’in 30 yıl süreceğini sanmıyorum. Bilgi artık çok hızlı yayılıyor. Belki en fazla bir 10 yıl daha alabilir bu süreç… Şu anda dünyada on binlerce organizasyon ve geliştirici Bitcoin ağının daha iyi olması için çalışıyor. Buna MicroStrategy de dahil. Benimsenme sürecinin insanların beklediğinden çok daha hızlı olacağını düşünüyorum.”

“Bitcoin almak sizi daha zengin yapar”

Altın destekçisi Peter Schiff’in, Bitcoin’in insanları daha da fakirleştireceği yönündeki argümanını da değerlendiren Saylor, şunları söyledi:

“Bitcoin alarak zengin olma şansınız, altın alarak olma şansınızdan daha yüksek. Google, Amazon, Facebook ve Apple’ın yaratıcılarına bakın. Herkesin ihtiyacı olan, kimsenin anlamadığı ve durduramadığı teknolojik dijital ağları kurdular ve çok büyük zenginlik elde ettiler. Bu kişilerin en önemli özelliklerinden bir tanesi de fırtınalı dönemlerde ellerindeki hisseleri satmamış olmalarıdır. Sonuç olarak altın, dijital bir dönüşüm içinde değil. 5 bin yıldır var ve işlevini 1914 yılında kaybetti. Zengin olmak istiyorsanız, tek umudunuz 100 kat değerlenecek bir varlık yaratmak ya da 100 kat değerlenecek bir varlık satın almaktır. 100 veya bin kat değer kazanacak varlık zaten nüfusun yüzde 99’unun takdir etmediği veya anlamadığı bir varlıktır.”

Tüm bu söylemlerine rağmen Saylor herkesin araştırmasını kendisinin yapması gerektiğini belirtti ancak Bitcoin’in genel büyük teknoloji ağı kriterlerine uyduğunu ve hala değerinin çok altında olduğunu söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl