Michael Saylor, MicroStrategy CEO’luğunu bırakıyor

Michael Saylor, MicroStrategy CEO'luğundan ayrılıyor... Saylor, yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenecek ve yeni CEO ise Phong Le olacak.

Bilançosunda yaklaşık 130 bin BTC tutan MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor, CEO’luk görevinden ayrılıyor. Saylor, yönetim kurulu başkanlığına geçiş yapacak.

“Bitcoin stratejimizi daha iyi yönetmemizi sağlayacak”

Saylor, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yönetim kurulu başkanlığı ve CEO rollerinin ayrılmasının, Bitcoin alma ve tutma stratejimizi daha iyi yönetmemizi sağlayacağını düşünüyorum. Yönetim kurulu başkanı olarak, şirketin Bitcoin alım stratejisine daha çok odaklanabileceğim.” dedi.

Yeni CEO Phong Le

Şirketin yeni CEO’su ise Phong Le oldu. Saylor, Phong Le’nin kurumsal operasyonların tümünden sorumlu olacağını, kendisinin ise şirketin Bitcoin alım stratejisine daha çok odaklanacağını ifade etti.

Bitcoin’lerin tamamını tutmaya devam etti

Bilanço rakamlarına göre ise şirket, tüm Bitcoin’lerini ikinci çeyrekte de tutmaya devam etti. MicroStrategy’nin mevcut Bitcoin varlığı 129 bin 699 BTC. Bu Bitcoin’ler, 3 milyar 977 milyon dolara satın alınmıştı, mevcut değerleri ise 2 milyar 982 milyon dolar.

Saylor, MicroStrategy’nin kurulduğu 1989 yılından bu yana şirketin CEO’su olarak görev yapıyordu. Yerine gelen Phong Le ise şirkete 2015 yılında katılmış, genel müdürlük, CFO ve COO dahil, üst düzey pozisyonlarda bulunmuştu.

İlk çeyrekte de MicroStrategy’nin finans direktörü değişmiş, Phong Le’nin yerini Andrew Kang almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl