Michael Saylor’dan savcılık suçlamasına cevap: Saygıyla karşılayarak reddediyorum

Washington DC Başsavcısı'nın vergi kaçakçılığıyla ilgili açtığı davaya MicroStrategy CEO'su Michael Saylor'dan kısa da olsa cevap geldi. Saylor, "Savcılığıa saygı duymakla birlikte iddiaları reddediyorum" dedi.

Dün TSİ akşam saatlerinde ABD’nin başkenti Washşngton’da başsavcılık, Bitcoin alımlarıyla bilinen ve artık dünyaca üne kavuşan işadamı Michael Saylor’a dava açtı. Savclık Saylor’ın Washington’da kaldığını ancak kendisini Florida’da ikamet ediyormuş gibi gösterdiğini iddia etti.

Saylor’dan cevap: Reddediyorum

Microstrategy şirketinin kurucusu ve CEO’su olan Michael Saylor ise yapılan suçlamalara şimdilik kısa bir cevap vermekle yetindi. Savcılığın suçlamasından sonra TSİ gece saatlerinde bir açıklama yapan Saylor, “Columbia Bölge Savcılığı’ının iddialarına saygı duymakla beraber suçlamaları reddediyorum ve mahkemede adil bir sonuç çıkacağına inanıyorum” dedi.

25 milyon dolarlık vergi kaçakçılığı iddiası…

Bilindiği üzere savcılık iddiasında MicroStrategy şirketini de bu konuda sorumlu tutup dava ederken, Saylor’ın kaçırdığı vergi miktarının da 25 milyon dolar civarında olduğunu iddia ediyor. Saylor geçtiğimiz ay, Bitcoin konusuna daha fazla konsantre olabilmek maksadıyla CEO’luk görevini bıraktığını duyurmuştu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl