Michael Saylor’ın talebine hakimden ret

Geçtiğimiz sene oturduğu yerin beyanındaki yanlışlık yüzünden vergi kaçırma davası açılan Michael Saylor, hakimden davanın düşürülmesi talebinde bulundu ancak ret cevabı aldı. Hakim ayrıca Saylor hakkında iddialarda bulunan bir kişinin talebini de yine reddetti.

Geçtiğimiz sene Washington DC Başsavcısı’nın vergi kaçakçılığıyla ilgili dava açtığı Michael Saylor, hakimden davanın düşürülmesini talep etti ancak ret cevabı aldı. Daha önce böyle bir durumun söz konusu olamayacağını ve iddiaları kabul etmediğini dile getiren Saylor’ın 25 milyon dolar vergi kaçırdığı iddia ediliyordu.

Hakimden iddia sahibine de ret

Öte yandan dava hakimi, Saylor’ın MicroStrategy şirketini kullanarak bilerek yanlış beyanda bulunduğu ve Yanlış Beyan Yasası’nın ihlal ettiği yönündeki iddiaları da reddetti. Dolayısıyla Saylor’ın planlı bir şekilde vergi kaçırdığı suçlaması da düşmüş oldu.

Buna rağmen Saylor hala eksik vergi ödeme suçlamasıyla karşı karşıya… Columbia Bölge Savcılığı, 10 yıldan fazla süredir Washington’da yaşayan hatta buradaki marinalarda yatı da bulunan Saylor’ın gelir vergisi ödemediğini iddia ediyor.

Hatırlanacağı üzere Saylor, bu bölgede değil, Florida’da yaşadığını ifade etmişti. Ünlü yönetici ayrıca son yaptığı açıklamada da “Savcılığın iddialarına saygı duyuyorum ama iddiaları bir kez daha reddediyorum. Zamanla uygun bir çözüm bulunacağını düşünüyorum” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl