Microsoft Aptos ile ortaklık kurdu: Yapay zeka ve tokenizasyon

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, Aptos'a yapay zeka teknolojisi desteği sağlayacak. Taraflar ayrıca tokenizasyon, dijital ödemeler ve CBDC'ler konusunda da "inovatif çözümler" geliştirecekler.

1. katman blok zinciri Aptos’un arkasındaki şirket olan Aptos Labs, Microsoft ile bir iş birliği duyurdu. Tarafların varlık tokenizasyonu, dijital ödemeler ve CBDC’ler konusunda yapacakları çalışmalarla birlikte ayrıca, Aptos, Microsoft’un Azure OpenAI hizmetlerinden de yararlanacak.

Ortaklığın büyük kısmının ilk etapta, Web3 alanına kullanıcı çekmek amacıyla Microsoft’un yapay zeka kabiliyetlerinin kullanılmasyla başlayacağı kaydedildi. Akıllı kontratlar ve merkeziyetsiz uygulamalar yaratan geliştiriciler de yine bu yapay zeka kabiliyetlerinden yararlanabilecekler.

Ortaklıkla ilgili konuşan Microsoft’un yapay zeka ve gelişen teknolojilerden sorumlu yöneticisi Rashmi Misra, “Yapay zeka ve blok zinciri teknolojilerinin birleşimi bu alandaki en ilgi çekici kesişimlerden biri olacak” dedi.

Bilindiği üzere Microsoft’un, ChatGPT’nin arkasındaki şirket olan OpenAI firmasına çok büyük bir desteği söz konusu… Microsoft geçen sene OpenAI’a 10 milyar dolarlık çok büyük bir yatırımda bulunmuştu.

Aptos CEO’su Mo Shaikh da, yapay zeka ve blok zinciri teknolojilerinin interneti gelişimi açısından büyük bir kırılım yaratacağını belirtti.

Ortaklığın duyurulmasının ardından Aptos’un token’ı olan APT’de %20’ye yakın bir artış oldu. Token haberin yazıldığı dakikalarda 7.8 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl