Microsoft, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmekten vazgeçti

Henüz kesinlik kazanmayan bir iddiaya göre Microsoft, Bitcoin'i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmekten vazgeçti.

Bleeping Computer’in haberine göre, Microsoft Bitcoin‘i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmekten vazgeçti.

Haberde ismi verilmeyen bir Microsoft görevlisi, alınan bu kararın geçici olduğunu söyleyerek Bitcoin’deki fiyat dengesizliğine dikkat çekti.

Steam de benzer bir karar almıştı

Oyun platformu Steam de geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin’le ödeme almayı durdurmuştu. Şirketin açıklamasında Bitcoin ödemelerinin durdurulmasına gerekçe olarak “yüksek ücretler ve volatilite” gösterildi.

Bitcoin’de işlem ücretleri birkaç kuruştan onlarca liraya fırlayarak Bitcoin’i küçük ödemeler için oldukça kullanışsız hale getirdi. Bitcoin ve Steam gibi büyük şirketler için volatilite önemli bir sorun. Ani ve öngörülemeyen fiyat düşüşleri, büyük kayıplara neden olabilir.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Bitcoin’le ilgili olarak önemli bir gelişme daha yaşanmıştı. Visa; WaveCrest’le anlaşmasını feshetti. Bu durum BitPay, Cryptopay ve Bitwala gibi şirketler tarafından verilen yüz binlerce Bitcoin bankamatik kartının kapanmasıyla sonuçlandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Murat Yanıtla

    bitcoin in üzerine son 2 aydır herşeyiyle saldıran bir dünya medyası görüyoruz .. bu sırada ripple sahipleri kasalarını doldurdular bitcoin küresel finanas devlerine karşı savaş içinde bitcoin galip çıkacaktır insanlar ripple ı anladığında sahipleri hüsran yaşayacak