Microsoft’tan kripto cüzdan hamlesi: Belgeler sızdı

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olarak görülen Microsoft'un Xbox konsol cihazlarına bir kripto cüzdanı entegre edeceği belirtiliyor. Konuyla ilgili bilgiler ise Microsoft'un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard'ı satın alma davasındaki dosyadan sızdı.

Küresel yazılım devi Microsoft, dünyaca ünlü oyun konsolu Xbox’a kripto cüzdanı entegre etmek istiyor. ABD medyasından The Verge’ün haberine göre, ABD’nin Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını engellemek için açtığı davanın bazı dosyaları sızdı.

Sızan dökümanlarda Microsoft’un Xbox için geleceğe yönelik bazı planları ve hedefleri de vardı. Bir disk olmadan çalışan Xbox konsolu ve yeni nesil hibrid Xbox’un 2028 yılına dek hazır olacağı belirtilirken, konsolun bir sonraki versiyonu için de bir kripto cüzdanı düşünüldüğü ifade edildi.

Xbox’un başındaki isim olan Phil Spencer da mahkemeden sızan belgeleri doğruladı ve planların geçen seneye ait olduğunu ancak FTC davasının bunun önüne geçtiğini söyledi.

Bilindiği üzere Microsoft dışında Amazon, Google, Sony ve Meta gibi dev teknoloji şirketlerinin de kripto entegrasyonuyla ilgili birçok projesi bulunuyor. Ancak özellikle ABD hükumetinin kripto karşıtı hamleleri bu sene için adımları ciddi şekilde yavaşlattı.

Uzmanlar tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen kripto hamlelerinin zamanla bu şirketler tarafından uygulanmaya başlanacağını belirtiyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl