Microsoft, token oluşturma yazılımı için patent aldı

ABD ve dünyanın en büyük yazılım ve teknoloji şirketlerinden olan Microsoft, kullanıcıların token oluşturmasını sağlayacak bir yazılım için ABD Patent ve Marka Ofisi'nden tescil belgesi almayı başardı. Yazılım, oluşturulan token'ların belli bir zincire bağlı kalmadan farklı ağlarda yönetilebilmesine izin verecek.

Microsoft şirketi, farklı dağıtık defterler için token oluşturmayı daha kolay hale getiren ve kullanıcıların blok zinciri uygulamaları geliştirmelerine yardımcı olacak bir yazılım için ABD’nin patent kurumundan onay almayı başardı.

Tescil belgesinde, token oluşturmak ve onu yönetmek, farklı blok zincirleri arasında standardizasyon eksikliği yüzünden zahmetli ve zor ancak Microsoft’un patenti ise kullanıcıların token’lar oluşturarak, onları farklı ağlar üzerinde defterden bağımsız bir sistemle yönetebilmelerine olanak tanıyor.

Sistem ise bir kullanıcıdan alınan taleple çalışmaya başlıyor. Bazı işlevlere ve özelliklere sahip olan çeşitli şablonlar kullanıcıya sunulduktan sonra, kullanıcı bunlardan bir tanesini seçiyor ve token belirlenen ağda oluşturuluyor. Kullanıcıya sunulan şablonlar ise, talep edilen token’ın tipine ve temsil ettiği dijital ya da fiziksel varlığa göre değişebiliyor.

Sistem ayrıca token’ların kontrol edilebilmesi için de bir arayüz hizmeti de sağlıyor. Böylece geliştiriciler, token’a özel kodlama işlemleri hakkında endişelenmek zorunda kalmıyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl