MicroStrategy yeni Bitcoin alımı açıkladı: 615 milyon dolar harcandı

Yazılım şirketi MicroStrategy, 615 milyon dolar değerde yeni Bitcoin alımı açıkladı. Alımlar 30 Kasım-26 Aralık arasında yapıldı.

microstrategy

Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy yeni Bitcoin alımı açıkladı. Şirket, 30 Kasım-26 Aralık günleri arasında 615.7 milyon değerde 14 bin 620 adet Bitcoin satın aldı. Şirketin elinde şu anda 189 bin 150 adet BTC bulunuyor. Bu Bitcoin’lerin toplam değeri ise yaklaşık 5.9 milyar dolar civarında…

Firmanın aldığı 200 bine yakın Bitcoin’in alım ortalaması ise 31 bin 168 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu miktar ayrıca, dolaşımdaki Bitcoin arzının %0.96’sına tekabül ediyor.

2020 yılının ağustos ayında ilk kez BTC alımlarına başlayan MicroStrategy, en büyük kripto paranın bu ay 44 bin dolar seviyesine çıkmasıyla beraber, bu yatırımındaki kârını 2.3 milyar dolara yükseltmişti. Şirket satış yapmadığı için bu karı realize etmemiş durumda ancak firmanın ünlü yöneticisi Michael Saylor, uzun vadeli yatırımcı olduğunu ve satış düşünmediğini sürekli olarak dile getiriyor.

MicroStrategy ilk kez, 2020 yılının ağustos ayında Bitcoin yatırımı yapmaya başlamıştı. Şirket yöneticisi ve kurucusu olan Michael Saylor, son olarak uzun vadeli yatırımın önemine değinmiş ve “Bir gün hepimiz 5 haneli rakamlardan Bitcoin almakla övüneceğiz” demişti.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 42 bin 850 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl