Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin almak için harekete geçti

Bitcoin alımlarıyla 2020 yılının Ağustos ayından bu yana kripto para evreninin en çok konuşulan şirketi olan MicroStrategy, yeni bir alım yapmak üzere harekete geçti. Şirket, 400 milyon dolarlık tahvil satışı yapmayı planladığını açıkladı.

microstrategy

Bitcoin yatırımlarıyla bilinen ve toplamda 92 binden fazla BTC alımı yapan MicroStrategy’den bir hamle daha geldi. CEO Michael Saylor’ın da kişisel Twitter hesabından duyurduğu habere göre şirket, Bitcoin alımı yapmak amacıyla 400 milyon dolarlık özel teminatlı tahvil satışı yapmak istediğini açıkladı.

Şirket, sıfır faizli olan tahviller üzerinden elde edeceği gelirle Bitcoin alımı yapacak. Yapılan açıklamada ayrıca tahvil satışının özel, kalifiye bir yatırımcı grubuna yapılmasının planlandığı da belirtildi.

MicroStrategy’nin resmi duyursunda şu ifadeler kullanıldı:

“MicroStrategy bugün, piyasa koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak, kalifiye olan kurumsal alıcılara özel bir satış teklifiyle toplam anapara tutarı 400 milyon dolar olan öncelikli teminata sahip tahvil ihracı planlamaktadır.”

Özel teminatlı satışlar, öncelikli borç tahvilleri olarak da biliniyor ve tahvil ihraç eden şirketin iflas etmesi durumunda ilk olarak bu tahvillerin ana parası ödeniyor.

MicroStrategy, daha önce de pek çok kez bu şekilde tahvil satışı gerçekleştirmiş ve elde edilen gelirlerle Bitcoin alımı yapmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl