MicroStrategy dipten aldı: 10 milyon dolarlık Bitcoin alımı açıklandı

Bitcoin maksimalisti Michael Saylor'ın CELO'luğunu yaptığı MicroStrategy uzun zaman sorna yeni bir Bitcoin alımı yaptı. Yapılan açıklamada, alınan 480 BTC'nin (10 milyon $) ortalamasının da coin başına 20 bin 817 dolar olduğu bilgisi verildi.

microstrategy

Michael Saylor liderliğindeki yazılım şirketi MicroStrategy de Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki düşüşü alım yaparak değerlendirenlere eklendi. Şirketten yapılan açıklamada 3 Mayıs ile 28 Haziran günleri arasında toplamda 480 Bitcoin alımı yapıldığı ve coin başına yaklaşık 20 bin 817 dolar ortalama olduğu belirtildi.

Toplam değerde ciddi düşüş

Yeni alımlarla beraber şirketin elindeki toplam Bitcoin sayısı da 129 bin 699 oldu. 2020 yılının Ağustos ayından bu yana düzenli olarak BTC alımı yapan şirketin toplam ortalaması ise 30 bin 664 dolar olarak görülüyor. Yazılım şirketi şu ana kadar elinde bulunan tüm Bitcoin’ler için yaklaşık 3.8 milyar dolar harcarken, coin’lerin toplam değeri ise 2.6 milyar dolar civarında… Yani MicroStragety, toplam Bitcoin yatırımında şu anda 1.2 milyar dolarlık bir zarar elde etmiş durumda…

İflas iddialarını reddetmişti

Hatırlanacağı üzere CEO Michael Saylor, düşen Bitcoin fiyatından ötürü şirketin iflas tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı yönünde ortaya atılan iddiaları reddetmiş ve nakit akışı izin verdiği ölçüde Bitcoin alımlarına devam edeceklerini söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl