MicroStrategy şirketi 301 adet Bitcoin alımı yaptı

Bitcoin alımlarıyla bilinen ve Bitcoin maksimalisti olan Michael Saylor'ın yönettiği MicroStrategy şirketi 301 bir adet Bitcoin alımı yaptığını açıkladı. Şirketin son alım işlemlerindeki ortalaması ise 19 bin 851 dolar oldu.

microstrategy

2020 yılının Ağustos ayından bu yana Bitcoin alımlarıyla ünlenen yazılım şirketi MicroStrategy, SEC’ye yeni bir bildirimde bulundu ve yaklaşık 301 adet Bitcoin aldığını açıkladı. Şirketin Bitcoin alım ortalaması ise 19 bin 851 dolar oldu. Şirket alınan yeni Bitcoin’ler için 6 milyon dolar harcadı.

130 bin Bitcoin tutuyor

Yazılım şirketinin aldığı son alımı her zaman olduğu gibi Michael Saylor da Twitter hesabından açıkladı. Şirketin elinde toplamda yaklaşık 130 bin Bitcoin’i bulunuyor. Şirketin bu alıma kadar 129 bin 699 BTC’si bulunuyordu. 301 BTC alımıyla beraber rakam küsuratlar dışarı çıktığında tam 130 bin oluyor. MicroStrategy Bitcoin alımları için toplamda 3 milyar 980 milyon dolarlık harcama yaptı. Bitcoin’lerin alım ortalaması ise toplamda 30 bin 639 dolar.

Bitcoin için CEO’luğu bırakmıştı

Hatırlanacağı üzere Washington’ın bağlı olduğu savcılık Michael Saylor’a kısa süre önce, yaşadığı yerden kaynaklı bir vergi kaçırma davası açmıştı. Saylor ise iddiaları reddetmişti. Saylor aynı zamanda kısa süre önce de MicroStrategy CEO’luk görevinden ayrıldığını ve bu kararı şirketin Bitcoin alım politikasına yoğunlaşma maksadıyla aldığını belirtmişti.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl