MicroStrategy ve Michael Saylor açıkladı: 7002 Bitcoin daha alındı

Son olarak Eylül ayında elindeki Bitcoin'lere 5050 BTC daha ekleyen MicroStrategy şirketi, yaptığı açıklamayla 7002 Bitcoin alımı daha yaptğını duyurdu. Şirket, 59 bin 187 dolar ortalamayla 414 milyon dolarlık alım yaparken, sahip olunan toplam Bitcoin sayısı ise 121 bini aştı.

microstrategy

Bitcoin maksimalisti Michael Saylor’ın CEO’luğunu yaptığı MicroStrategy şirketi, bilançosuna 7002 BTC daha ekledi. Hem Saylor hem de şirketin yaptığı açıklamada Bitcoin’ler için 414.4 milyon dolar ödendiği belirtildi.

Toplam BTC sayısı 121 bini geçti

İlk olarak 2020 yılının Ağustos ayında Bitcoin almaya başlayan şirket, daha sonra düzenli olarak alım yapma stratejisi uyguladı. 2020’nin Ağustos ayında 250 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaptığını açıklayan şirket, 15 Eylül’de de fazladan 175 milyon dolarlık bir yatırım daha yapmış ve tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Daha sonra sürekli olarak düzenli alım yapan şirket, bu anlamda dik duruş sergilemiş ve fiyat sert düşüş yaşadığı zamanlarda da alımlarına devam etmişti. Son alımla beraber de, şirketin elindeki toplam Bitcoin sayısı yaklaşık 121 bin 44 oldu.  MicroStrategy’nin yaptığı son alım ise Eylül ayındaydı ve 5050 BTC ekleme yapılmıştı.

3 milyar 570 milyon dolarlık Bitcoin sahibi

Bitcoin fiyatının yükselmesiyle, şirketin değeri de sürekli olarak artmaya başlarken, Bitcoin’e direkt olarak yatırım yapmak istemeyen kurumlar da bir süre sonra MicroStrategy şirketine yatırım yapmaya başladılar. Şirketten yapılan resmi açıklamaya göre şu anda elde tutulan Bitcoin’lerin toplam değeri yaklaşık 3 milyar 570 milyon dolar. Alımların fiyat ortalaması ise 29 bin 500 dolar.

Bilindiği üzere CEO Michael Saylor, ekonomik olayları da yakından takip eden ve katıldığı programlar ile Twitter’da sürekli değerlendirmelerde bulunan bir isim. Saylor, enflasyon konusunda sıkıntılar yaşayan Türkiye’nin de dahil olduğu birçok ülkeye zaman zaman Bitcoin alım mesajları veriyor.

Saylor, en büyük kripto parayı “dijital emlak” olarak tanımlıyor ve tüm ekonomik varlıkların üzerinde tutuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl