Midas 45 milyon dolarlık yatırım aldı, kripto hamlesini açıkladı

Türkiye'nin önemli yatırım platformlarından biri olan Midas, yaptığı açıklamayla birlikte A Serisi fon turunda 45 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Şirket ayrıca yakın zaman içerisinde kripto para yatırım hizmeti vereceğini de açıkladı.

Hem Türk hem de birçok yabancı hisse senedine yatırım sunmasıyla Türkiye’de büyük bir yatırımcı kitlesini kazanmayı başaran Midas şirketi 45 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Açıklamada; “Global yatırımcılardan 45 milyon dolarlık rekor “Seri A” yatırımı alarak Türkiye’nin en büyük erken aşama yatırımını alan finansal teknoloji şirketi olduk” denildi.

Yatırım turuna en çok katkı veren şirket Kanada merkezli Portage Ventures oldu. Turdaki diğer yeni yatırımcı ise Dünya Bankası’nın yatırım kolu IFC’ydi. Midas’ın geçmiş yatırımcılarından olan Spark Capital, Earlybird Digital East Fund ve Revo Capital da bu turda yatırımlarını yinelediler.

Kripto para seçeneği de geliyor

Şirketin bu açıklamada yaptığı en önemli duyurulardan biri de kripto paralarla ilgiliydi. Konuyla ilgili olarak konuşan şirket CEO’su Egem Eraslan şunları söyledi:

“Bu yatırım ile Midas’ın tüm yatırım ihtiyaçları için tek mobil uygulama olma yolundaki kararlılığımızı tekrar gösterdiğimizi düşünüyorum. Dünyanın en büyük fonlarının da Midas’a bu denli büyük bir yatırım yapması, Midas’a duydukları güveni gösteriyor. Siz kullanıcılarımızın tüm yatırım ürünlerinde en düşük komisyonlara ve en pürüzsüz deneyime sahip olması en büyük amacımız. Önümüzdeki günlerde Türk ve Amerikan borsalarının yanı sıra kripto varlık ve TEFAS fonlarına da Midas üzerinden yatırım yapabileceksiniz. Bu yatırımın bize sağladığı destek ile Türkiye yatırım ekosistemindeki dönüşümü hızlandıracağız”

Nasdaq’tan tebrik

Midas’ın aldığı yatırım New York’ta da Nasdaq billboard’unda yer aldı. Nasdaq borsası, Midas’ı, aldığı yatırımdan ötürü tebrik etti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl