Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’in erken yatırımcısı, 6.5 milyon Dolar’lık evini Bitcoin’le satıyor

ABD ekonomisinin kalbi olan Wall Street’in tanınan yatırımcılarından Mike Komaransky, 2010 yılında Bitcoin’i keşfetti ve bu para birimine yatırım yapmaya başladı. Erken dönemde Bitcoin’e yatırım yapan Komaransky, bu yılın başında kişisel Twitter hesabından paylaştığı bir tweet’te, emekli olduğunu açıkladı. Henüz 38 yaşında… Fransa’ya taşınan Komaransky, Miami’de lüks evini satılığa çıkardı. 6.5 milyon Dolar değer biçilen ev için Bitcoin de kabul ediyor. Ev değil malikane Miami’de bulunan ev yaklaşık 10 bin metrekare bir alana kurulu. Bu alanın içerisinde kapalı teraslar, mutfaklar,...

ABD ekonomisinin kalbi olan Wall Street’in tanınan yatırımcılarından Mike Komaransky, 2010 yılında Bitcoin’i keşfetti ve bu para birimine yatırım yapmaya başladı. Erken dönemde Bitcoin’e yatırım yapan Komaransky, bu yılın başında kişisel Twitter hesabından paylaştığı bir tweet’te, emekli olduğunu açıkladı. Henüz 38 yaşında…

Fransa’ya taşınan Komaransky, Miami’de lüks evini satılığa çıkardı. 6.5 milyon Dolar değer biçilen ev için Bitcoin de kabul ediyor.

Ev değil malikane

Miami’de bulunan ev yaklaşık 10 bin metrekare bir alana kurulu. Bu alanın içerisinde kapalı teraslar, mutfaklar, havuz, basketbol sahası ve çeşitli oyun alanları yer alıyor.

Bitcoin kabul eden ilk kişi değil

Komaransky, bir gayrimenkulün satışı için Bitcoin kabul eden ilk kişi değil. Las Vegas’lı yazılımcı Jack Sommer, 2014’te 7.85 milyon Dolar’lık evi için Bitcoin kabul etmeye hazırdı.

Enflasyona karşı koruma kalkanı

Evinin satışında neden Bitcoin’i de kabul ettiğiyle ilgili sorular üzerine Komaransky, bunu enflasyona karşı bir koruma kalkanı olarak kullandığını açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl