Mike Novogratz: Bitcoin en fazla 42 bine düşebilir

Kripto ve dijital varlık yatırım şirketi Galaxy'nin kurucusu Mike Novogratz, Bitcoin'de sert düşüş beklemediğini ancak bu olacaksa bile, 42 ya da 45 bin dolarlık bölgenin gelebileceğini belirtti. Novogratz, "Bunun sebebi her şey olabilir. Regülasyonlarla ilgili bir baskı da olabilir ama çok önemli olmayacaktır. O bölgeden yine toparlanma gelecektir" dedi.

Galaxy Digital’ın kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’de sert düşüş beklemediğini ancak bir düşüş gelecekse bile bunun 42 ya da 45 bin dolar seviyesine kadar olabileceğini belirtti.

“İnananlar para kazanmayı hak edenlerdir”

ABD medyasından CNBC’deki programa katılan Novogratz, kendisine sorulan, “Bitcoin’deki düşüş senaryonuz nedir?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Açıkçası büyük bir düşüş beklemiyorum. Ama bir düşüş gelecekse 45 bin ya da en fazla 42 bin dolara kadar bir çekilme olabilir. Bunun sebebini bilemeyiz. Regülasyonalrla ilgili bir baskı olabilir, başka bir konu da ortaya çıkabilir. Ama ben bu düşüşün de geleceğini düşünmüyorum. Gelirse o bölgeden toplarlanma da gelir. Bazen sert düşüşler olur. Para kazanmak kolay değildir. Birileri korkup kaçsın diye de piyasanın düştüğü olmuştur. Kripto piyasalarında inanç faktörü vardır ve çok güçlüdür. İnananlar para kazanmayı genelde hak edenlerdir”

Novogratz ayrıca, şu anda genel çoğunluk Bitcoin’de yükseliş beklese de, kurumların ve büyük oyuncuların da kâr satışı yaptığını düşündüğünü söyledi:

“Altında da herkes yükseliş bekliyor ama büyük oyuncular eminim ki son 5-6 ayda en az 4 kez trade yapmışlardır. Bitcoin için de aynısı geçerli… Gençler bir uygulama üzerinden alıyor ve satıyor. O yüzden zaten bu varlıklar sürekli alınıp satılıyor. Trade edilen varlıklar…”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl