Mike Novogratz’tan Fed, Bitcoin ve altın yorumu: Sebep yok ama yapacaklar

Fed'in ne zaman faiz indirimlerine başlayacağı konusu tartışılmaya devam ederken, Mike Novogratz, genel kanının aksine kurumun böyle bir adım atmaya ihtiyacı olmadığını belirtti. Novogratz, "Yine de yapacaklar ve bu da Bitcoin, altın, bakır gibi varlıklar için iyi olacak" dedi.

Dijital varlık yönetim şirketi Galaxy Digital’ın CEO’su olan Mike Novogratz, X üzerinde Fed’in beklenen faiz artırımlarını yorumladı. Kurumun aslında böyle bir artırıma gitmesine ihtiyacı olmadığını belirten Novogartz şunları söyledi:

“Bana deli diyebilirsiniz ama Fed’in faiz indirimlerine gerek duyduğuna katılmıyorum. Yine de bunu yapacaklar. Bu da Bitcoin, altın, gümüş ve bakır için iyi olacaktır. Ama baktığınızda ABD için iyi olmayacaktır. Ciddi şekilde harcamaları kısacak bir başkana ihtiyacımız var. Başkentte bu konuda sessizliğin sesini duyuyoruz”

İndirimler hazirana kaydı

Bilindiği üzere ABD’de yaklaşık 2 yıldır devam eden parasal sıkılaşma politikasının bu sene sona ermesi bekleniyor. Ancak bundan birkaç ay önce, faiz indirimlerinde mart ayı için bile beklentilerin olduğu yerde bugün mayısta dâhi indirime gidilmeyeceği ifade ediliyor. Uzmanlar Fed’in en erken haziranda indirimlere başlayacağı yorumunu yapıyorlar.

Faiz indirimlerinin, özellikle hisse seenetleri piyasaları, değerli metaller ve kripto paralarda ciddi yükselişler getirmesi beklentiler dahilinde bulunuyor ancak ABD’de S&P 500, Nasdaq ve Dow Jones ile birlikte Bitcoin’in de üst üste rekorlar kırması da piyasaların bu indirimleri beklemediğini net şekilde gösteriyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl